SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla dana 23.02.20222. godine s početkom u 12.00 sati održana je 17. redovna sjednica Skupštine Asocijacije rektora privatnih sveučilišta / univerziteta u BiH. Sjednici je osim predstavnika članica Asocijacije prisustvovao i gospodin Džanan Omanović, predstavnik Centra za informisanje i priznavanje dokumenata iz oblasti visokog obrazovanja sa sjedištem u Mostaru. Na dnevnom redu bila su, između ostalog, i pitanja od važnosti za proces akreditacije visokoškolskih ustanova u Bosni i Hercegovini. Članice Asocijacije ukazale su na brojne probleme s kojima se u tom postupku susreću, a donijet je i zaključak o preduzimanju konkretnih mjera kojima će se nastojati otkloniti ovi problemi.

Članice Asocijacije opredijeljene su da razvijaju visoko obrazovanje, kao i da rade na poboljšanju statusa privatnih visokoškolskih ustanova i njihovih studenata.