Javni poziv za stipendiranje studenata iz Fonda Prometej

Fond za stipendiranje „Prometej“ je osnovan u avgustu 2017. godine pri Fondaciji tuzlanske zajednice od strane grupe mladih osoba na početku karijere, koji vjeruju da svako od nas može i treba da doprinese razvoju bh. društva. Mladi u Bosni i Hercegovini se suočavaju sa velikim izazovima u periodu studiranja. Stoga je svrha Fonda „Prometej“ da podrži mlade u njihovim naporima da se obrazuju, da budu aktivni članovi zajednice, te da budu nosioci razvoja i emancipacije bosanskohercegovačkog društva.

CILJ FONDA je da pomogne perspektivnim studentima Univerziteta u Tuzli da lakše završavaju studij, ali i da kroz aktivno djelovanje u društvenoj zajednici promoviraju vrijednosti građanskih sloboda, demokratije, antifašizma, sekularizma i solidarnosti.

Detaljne informacije možete naći na stranici: Fond za stipendiranje Prometej – FONDACIJA TUZLANSKE ZAJEDNICE (fondacijatz.org)

Stipendija