Učešće na okruglom stolu Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranje kvaliteta Bosne i Hercegovine

Dana 15.05.2018.godine u Sarajevu je u Parlamentarnoj skupštini BiH u organizaciji Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranja kvaliteta BiH održan okrugli sto na temu:“ (Re) akreditacija visokoškolskih ustanova i studijskih programa u BiH- izazovi i prilika“.

Na okruglom stolu izvršena je analiza odstupanja u postupcima akreditacije visokoškolskih ustanova od Okvirnog zakona o visokom obrazovanju BiH i podzakonskih akata Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranja kvaliteta BiH. Također, na okruglom stolu analizirane su preporuke i akcioni plan za realizaciju ENQA ( Evropska asocijacija za osiguranje kvaliteta visokog obrazovanja ). Na kraju okruglog stola doneseno je više zaključaka u cilju poboljšanja kvalitete visokog obrazovanja u BiH.

Evropski univerzitet “Kallos“ Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt predstavljao je dekan Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla  doc.dr Izet Banda.