U Sarajevu, od 20. do 22. februara 2020.godine održan V Internacionalni kongres studenata biomedicinskih nauka Bosne i Hercegovine

Studentica V godine Medicinskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, Adna Hanić, učestvovala u radu V Internacionalnog Kongresa studenata biomedicinskih nauka, koji je održan od 20. do 22. februara 2020.godine u Sarajevu.

Tematski događaji su bili orjantisani ka aktualnim temama na polju medicine:

• transplantacije i doniranje organa
  • hirurgija u i izvan operacione sale
  • mentalno zdravlje sa osvrtom na traumu i njene posljedice

Pored naučnog programa pripremljen je i sadržajan društveni program u obilascima gradova i ljepota Bosne i Hercegovine. Na kraju po završetku Kongresa posjetili smo Olimpijske planine i primjere UNESCO – ve svjetske baštine.

Studentica Adna Hanić je aktivno učestvovala u radu radionice „Surgical Suturing“ gdje je stekla korisne vještine i dobila Certifikat nakon uspješnog pohađanja.

Također je pozvana na kongres koji će se održati od 28. do 30. maja 2020.godine u Poznanu, Poljska. Adna Hanić će kongresu prisustvovati u svojstvu aktivnog sudionika i prezentirati rad na temu „Smrtnost u hospitalnim uslovima“, koji je uradila sa mentorom prof.dr Mithat Tabaković, koji je ujedno sa studenticom Adnom Hanić radio i na pripremama za nedavno održani kongres u Sarajevu.