Na Evropskom univerzitetu „Kallos” je u utorak, 6. marta, održano predavanje o važnosti emocionalnog obrazovanja pod nazivom „Možemo li obrazovati srce“. Ovo je prvo predavanje ovakve vrste održano u Tuzli a popraćeno je golemom zainteresiranošću brojne publike. Predavanje je održala mr Vahida Djedović, književnica i psihoterapeutkinja, a moderatorica je bila doc. dr Larisa Softić-Gasal.

Predočeni su najvažniji koraci u osvještavanju sebstva. Zašto smo nezadovoljni vlastitim životom, zašto imamo sindrom „slomljenog srca“, odakle nam korijensko uvjerenje da smo žrtva, jesmo li dovoljno voljeni… i još mnogo zanimljivosti iz ljubavnih odnosa predstavljeno je na ovoj večeri u kojoj se obrazovalo srce. Naglašeno je i koliko su emocije važne za cjelokupan život učenika i da se, kao takve, trebaju izučavati i uvrstiti u obrazovni sistem.