XI MEĐUNARODNI NAUČNI SKUP – Program rada

Evropski univerzitet Brčko distrikt, Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla, Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije u Beogradu i Fakultet za evropske pravno-političke studije u Beogradu sa zadovoljstvom Vas pozivaju dana 19.05.2023. godine u 11.00 sati na XI međunarodni naučni skup na temu

ČOVJEČANSTVO PRED IZAZOVOM VJEŠTAČKE INTELIGENCIJE

Na ovom skupu svoje radove će prezentovati naučnici i stručnjaci iz različitih zemalja svijeta. Učešće na skupu uzeli su autori iz 22 zemlje svijeta. Naučni skup će se održati na Evropskom univerzitetu Brčko distrikta, na adresi ul. Bijeljinska cesta 72-74, Brčko distrikt, sa sljedećim programom:

11.00               Otvaranje naučnog skupa i plenarnog zasijedanja

-Pozdravni govor rektora
                        -Pozdravna riječ predstavnika vlasti Brčko distrikta

11.30                Plenarna izlaganja:

1) Univ. Prof. Dr. phil. Dr. habil. rer. oec. Wolfgang Rohrbach

Die Rolle der Künstlichen Intelligenz im Versicherungsbetrieb

2) Prof. dr. Kirill Shevchenko

Development of Artificial Intelligence in Russia and Belarus’: Historical and Social Aspects

3) Akademik prof. dr. Vesna Vučković

Vještačka inteligencija – izazov za sudske postupke

12.00                     Dodjela priznanja istaknutim naučnim radnicima

12.30                      Kafe pauza

13.00                       Rad po sekcijama

PDF Embedder requires a url attribute Program-rada

Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla na Sajmu zapošljavanja i obrazovanja u Brčkom

Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla učestvovali su na Sajmu zapošljavanja i obrazovanja, koji je organizovao Zavod za zapošljavanje Brčko distrikta uz podršku Vlade Brčko distrikta, a u saradnji sa Omladinskim centrom “Vermont”. Cilj ovog sajma je da se na jednom mjestu pruži priliku poslodavcima da pronađu kvalifikovane radnike, nezaposlenima priliku da pronađu posao, a osnovcima i srednjoškolcima pomoć pri odabiru budućeg zanimanja. Sajam je održan u petak, 12. maja 2023. godine u Brčkom u prostorijama Omladinskog centra.

Univerziteti su imali priliku da predstave posjetiocima atraktivne studijske programe na svih šest, odnosno sedam fakulteta (Pravni, Ekonomski, Pedagoški, Tehnički, Fakultet političkih nauka, Fakultet za medicinu, farmaciju i zdravstvo i Medicinski fakultet). Na Evropskom univerzitetu od 8. maja 2023. godine je raspisan konkurs za upis studenata u novu akademsku 2023/24. godinu. Ovogodišnji sajam ocijenjen je kao najuspješniji do sada.