Naši fakulteti učestvovali na međunarodnoj smotri Naučno-tehničkog stvaralaštva

Evropski univerzitet Kallos Tuzla, Evropski univerzitet Brčko, MPK Visoka škola strukovnih studija za menadžment poslovne komunikacije i Fakultet za Evropske pravne-političke studije učestvovali na međunarodnoj smotri Naučno-tehničkog stvaralaštva

U Banovićima je održano 5. i 6. maja ove godine Međunarodna smotra naučno-tehničkog stvaralaštva mladih. Smotra je okupila 450 učesnika iz BiH, Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Sjeverne Makedonije.

Organizatori smotre su Udruženje za naučno-tehnočki odgoj mladih u Tuzlanskom kantonu i Javna ustanova OŠ “Banovići” , a pokrovitelj manifestacije Općina Banovići i Vlada TK.

Smotru je otvorio predsjednik Skupštine TK Žarko Vujović, a prisutnima su se na ceremoniji otvaranja obratili direktor škole Admir Hodžić, općinski nečelnik Bego Gutić i ministrica pravde  TK Senada Dizdarević.

U ime Evropskog univerziteta “Kallos” Tuzla, EU Brčko distrikt BiH, MPK Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije i Fakultet za Evropske pravne-političke studije su prisustvovali prof. dr Jasminka Sadadinović, dekan tehničkog fakulteta i prof. dr Izet Banda, dekan EF EU Kallos Tuzla.

Poslije svečanog otvaranja upriličen je obilazak izložbenih radova u holu Radničkog doma gdje su prezentovani izložbeni radovi i praktičan rad timova.

Svim učesnicima Smotre i posjetiocima podijeljen je reklamni materijal naših Univerziteta u Brčkom, Tuzli i Beogradu.

U okviru Međunarodne smotre naučno-tehničkog stvaralaštva mladih, u popodnevnim satima upriličen je defile takmičara i mentora od Radničkog doma prema Gradskom stadionu na kome se održala takmičenja u sportskim disciplinama. Na kraju dana organizovano je i proglašenje najboljih učenika i svečano uručenje medalja i diploma. Uručene su i diplome školama učesnicima , ali i zahvalnice sponzorima i prijateljima Smotre među kojima su i Evropski univerzitet Kallos Tuzla, EU Brčko, MPK Visoka škola strukovnih studija za menadžment i poslovne komunikacije i Fakultet za Evropske pravne-političke studije.

Budući naučnici, inženjeri, vrhunske zanatlije pokazali su da zemlje jugoistočne Evrope ne trebaju da brinu za svoju budućnost. Njihove ideje i naučno-tehnička dostignuća garant su prosperiteta i razvoja.