Prof.dr Adi Rifatbegović – promjena termina ispita

Obavještavaju se studenti da će se se ispiti kod prof.dr Adija Rifatbegovića održati 15.02.2019. godine u sljedećim vremenskim terminima:

Komunikacija u medicini 14:00 h,

Hirurgija 15:00 h,

Maksilofacijalna hirurgija 16:30 h.

Apsolventsko fotografisanje

Obavještavaju se studenti završnih godina da će u mjesecu Martu biti organizovano apsolventsko fotografisanje. Mole se svi studenti- apsolventi da se do dana fotografisanja prijave kod Selme Čaušević, članice studentskog parlamenta. Apsolventsko fotografisanje je obavezno svim redovnim studentima završnih godina. Za sve dodatne informacije javite se organizatoru pomenute aktivnosti. Fotografisanje  je zakazano za  7.Mart.

Raspored fotografisanja:

Ekonomski fakultet 12:00 h,

Zdravstvene nauke 13:00 h,

Pravni fakutet 14:00 h,

Fakultet političkih nauke 15:00 h i

9.Mart

Tehnički fakultet i Pedagoški fakultet 13:00 h.

Katalaksija seminar

U Tuzli je 13. februara 2019.godine uspješno održan Katalaksija seminar.
Udruženje građana “Multi” zajedno sa FNF fondacijom organizovalo je tradicionalni Katalaksija seminar na temu Bihevioralna ekonomija.

Učesnici seminara imali su priliku dobiti znanje o osnovama ekonomije kao nauke, te upoznati se sa konceptom bihevioralne ekonomije. Bihejvioralna ekonomija je muldidiciplinarna oblast koja u svojoj djelatnosti kombinuje ekonomiju i druge društvene nauke koje više opisuju ponašanje. U stranoj literaturi za bihejvioralnu ekonomiju se koristi i izraz „psihološka ekonomija“ ili „ekonomija ponašanja.“ Ova oblast ekonomije javila se kada su ekonomisti u svom radu počeli da kombinuju pored istraživanja i metoda iz ekonomije i istraživanja iz drugih društvenih nauka, sa ciljem da poboljšaju deskriptivne vrijednosti ekonomske teorije. Bihejvioralna ekonomija je postigla značajan razvoj u poslednjih petnaest godina 21. veka, ali još uvek ima mali uticaj na većinu ekonomskih područja.

Ova znanja će pomoći učesnicima da razumiju svijet današnjice i da bolje donose Odluke odnosno razumiju poticaje i arhitekturu izbora.

Ispred Evropskog univerziteta „Kallos“Tuzla učešće su uzele studentice Ekonomskog fakulteta Mirela Biković i Emina Smajić.