POSJETE SREDNJIM ŠKOLAMA TUZLANSKOG KANTONA

Pred vratima je nova školska godina, a maturanti donose odluke o tome gdje se dalje obrazovati i šta studirati. Kako bi im olakšali izbor i dostavili što više informacija o upisu na Evropskim univerzitetima u Tuzli i Brčkom, sačinjen je plan obilaska srednjih škola TK-a i Brčko distrikta BiH. Profesori Evropskog univerziteta“ Kallos“ u Tuzli i Evropskog univerziteta Brčko distrikta Bosne i Hercegovine posjetili su sljedeće škole kako slijedi: Srednju medicinsku školu Tuzla, Srednju ekonomsku školu Tuzla, Mješovitu srednju elektro- tehničku školu Tuzla, Mješovitu srednju turističko- ugostiteljsku školu Tuzla, Katolički školski centar „ Sveti Franjo“ Tuzla, Mješovitu srednju školu u Tuzli, Mješovitu srednju saobraćajnu  školu Tuzla, Mješovitu srednju rudarsku školu  Tuzla, Gimnaziju „ Ismet Mujezinović“ Tuzla, Mješovitu srednju školu u Lukavcu, Mješovitu srednju školu Olovo, Mješovitu srednju školu Gračanica, Mješovitu srednju školu Banovići, Mješovitu srednju školu  Doboj- Istok, Mješovitu srednju školu „ Hasan Kikić“ Gradačac, Gimnaziju „ Mustafa Novalić“ Gradačac, Mješovitu srednju školu Srebrenik, Mješovitu srednju školu Kladanj, Mješovitu srednju školu Čelić.

Maturantima  su prezentirani studijski programi koje mogu da upišu na svih 7 fakulteta Evropskog univerziteta „ Kallos“ u Tuzli i 6 fakulteta na Evropskom univerzitetu u Brčko distriktu BiH. Takođe su upoznati o načinu izvođenja nastavnog procesa, uslovima upisa na Univerzitetima, o opremljenosti fakulteta, te o profesorima koji izvode nastavne procese. Istaknuto je da su angažovani istaknuti stručnjaci iz BiH i okruženja, sa bogatom domaćom i međunarodom reputacijom,kako u praksi tako i u teorijskim istraživanjima. Naglašeno je da su kabineti savremeno opremljeni, te da je studentima omogućena neophodna studijska praksa i drugi vidovi pomoći. Na skoro svim organizovanim prezentacijama, maturanti su postavljali određena pitanja, te nakon odgovora profesora na sva pitanja i razmjene dijaloga, bili su jako zadovoljni i iskazali su zainteresovanost za upis na naše Univerzitete. Ovom prilikom izražavamo zahvalnost nastavnom osoblju i menadžmentu navedenih škola, koji su nam pomogli da uspješno prezentiramo naše Univerzitete.

Prof.dr Albina Fazlović- Rezultati I kolokvijuma iz Upravnog prava

Rezultati I kolokvijuma iz Upravnog prava održanog 6.04.2022. godine