POSJETA MJEŠOVITOJ SREDNJOJ HEMIJSKOJ ŠKOLI TUZLA

Dana 27.03.2018.god. profesori Evropskog Univerziteta „Kallos“ Tuzla i Evropskog Univerziteta Brčko Distrikt posjetili su Mješovitu srednju hemijsku školu u Tuzli. Učenici su detaljno upoznati sa svim studijskim profilima i načinu upisa na fakultet.

Maturantima su prezentirani studijski programi koje mogu upisati, također su upoznati o načinu izvođenja nastavnog procesa, uslovima upisa na fakultet, o opremljenosti fakulteta, te o profesorima koji izvode nastavne procese. Istaknuto je da su angažovani istaknuti profesori iz BiH i okruženja, sa bogatom domaćom i međunarodnom reputacijom, kako u praksi tako i u teorijskim istraživanjima. Naglašeno je da su svi kabineti savremeno opremljeni, te da je studentima omogućena neophodna studijska praksa i druga pomoć.

Maturanti su postavili određena pitanja, te nakon odgovora na sva pitanja i razmjene dijaloga, bili su jako zadovoljni i iskazali veliku zainteresovanost za upis na Univerzitete.

Velika zahvalnost nastavnom osoblju škole, koji su nam mnogo pomogli kako bi uspješno prezenovali naše Univerzitete.

U posjeti Mješovitoj srednjoj hemijskoj školi ispred Evropskog Univerziteta “Kallos” Tuzla i Evropskog Univerziteta Brčko Distrikt bili su prof.dr. Jasmina Sadadinović, prof.dr. Pašaga Muratović i  prof.dr. Ranka Kubiček.