Body Interact – predavanje 18.05.2021. godine u 13.00h

Dana, 18.05.2021. godine u 13.00h, na Evropskom univerzitetu Kallos Tuzla, održaće se predavanje kompanije Body Interact (BI).

Moto ove kompanije je „Practice with virtual patients, save real lives”.

Body Interact je simulacija virtualnih pacijenata koja dokazano pomaže studentima da uče razmišljati klinički i kritički, ali i razvija kapacitet za donošenje odluka uz fokusiranje na sigurnost pacijenta.

Na posljednjem globalnom BI sastanku, profesori iz cijelog svijeta su pričali o pozitivnim iskustvima sa ovom platformom. Mogu je koristiti profesori kao dio nastavnog procesa, ali i poslodavci kao jedan od kriterija za zapošljavanje.

“Smatram da je ovo nešto što treba studentima medicine u Bosni i Hercegovini, posebno sada“,  istakla je Selma Terzić, apsolvent na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu i ambasador BI kompanije.