Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla zaključio ugovor o saradnji sa PZU Ginekološka poliklinika „Korak do života“ Tuzla

Dana 07.02.2018.godine Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla zaključio je ugovor o akademskoj, naučnoj i poslovno – tehničkoj saradnji sa Privatnom zdravstvenom ustanovom Ginekološka poliklinika „Korak do života“ Tuzla. Ugovor je zaključen s ciljem međusobne saradnje dvije ustanove u budućem procesu obrazovanja, naučno – istraživačkog rada i drugih aktivnosti u okviru registrovanih djelatnosti pomenutih ustanova.

Ginekološka poliklinika „Korak do života“ jedan je od najznačajnijih centara za reproduktivno zdravlje u regiji. Sarađuju s najpoznatijim stručnjacima iz Evrope i SAD-a, organizuju naučne skupove. Saradnja sa Evropskim univerzitetom „Kallos“ omogućiti će podizanje stručnih i naučnih mogućnosti obje ustanove, jer će Univerzitet angažirati svoje kapacitete u zajedničkim projektima.

Ovim ugovorom je omogućeno obavljanje stručne prakse za studente Fakulteta zdravstvenih nauka i Medicinskog fakulteta, Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, čime se potvrđuje misija Univerziteta kako su praktična znanja utemeljena na vrhunskoj naučnoj osnovi najvažnija za budući rad u praksi.