Patofiziologija (Medicinski fakultet) – termin ispita

Obavještavaju se studenti Medicinskog fakulteta i studenti III ciklusa Biomedicina i zdravstvo da će se ispit iz predmeta Patofiziologija održati u sledećim terminima:

Datum Dan Vrijeme Kabinet
27.06.2018.god. srijeda 15:00 h Kabinet br. V
13.07.2018.god. petak 15:00 h Kabinet br. V

Ispit će održati prof.dr Fahir Baraković, za više informacija molimo vas da kontaktirate studentsku službu Evropskog univerziteta “Kallos” Tuzla.

Metodika nastave fizičke kulture – rezultati predispitnih obaveza

Napomena: (Kolokvij-minimum 40 bodova za prolaz).  Studenti koji nisu zadovoljni ili žele polagati za veću ocjenu trebaju prijaviti ispit za  sljedeći ispitni rok 23.06.2018. godine. Također svi koji žele mogu istog dana izvršiti uvid u svoje pismene radove.

Broj ind. Prisutnost

na nastavi

Aktivnost na nastavi Seminarski

rad

Prezentacija

seminarskog rada

Kolokvij UKUPNO

bodova

OCJENA
009/17 2 2 8 10 27   5/F
047/17 2 2 9 9 43,5 65,5 D/7
013/17 2 2 6 8 38   5/F
057/17 2 2 9 9 33,5   5/F
011/17 2 2 6 8 41,5 55,5 6/E
029/17 2 2 9 9 31,5   5/F

Emir Karamujić, student Fakulteta političkih nauka Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, učesnik javne tribine u Brčkom pod nazivom: „Pozicija antikorupcije u programima rada omladinskih organizacija političkih partija: šta mladi mogu učiniti za mlade“

Javna tribina pod nazivom Pozicija antikorupcije u programima rada omladinskih organizacija političkih partija: šta mladi mogu učiniti za mlade održana je u Brčkom, 11. juna 2018. godine. Projekat „Znanje IN, korupcija OUT“ provode Udruženje Medijske Inicijative i Centar za razvoj omladinskog aktivizma – CROA, a njegovu implementaciju omogućio je Fond za demokratiju Ujedinjenih Nacija (United Nations Democracy Fund – UNDEF). Projekat se realizuje u deset gradova Bosne i Hercegovine, i to: Sarajevo, Banja Luka, Mostar, Tuzla, Brčko, Bihać, Istočno Sarajevo, Prijedor, Zenica i Foča.

Na početku projekta održani su treninzi za vršnjačke edukatore i omladinske predstavnike ovih gradova, koji su dalje imali zadatak da održe edukacije za mlade u svojim lokalnim sredinama. Do sad je edukativne radionice prošlo više od 350 mladih ljudi širom Bosne i Hercegovine. Edukativnim radionicama i ostalim aktivnostima se radi na promjeni svijesti mladih ljudi u našoj državi o ovom problemu.

U sklopu projekta „Znanje IN, korupcija OUT“, mladi su prošli treninge iz oblasti antikorupcije i vještina zagovaranja, zatim su odlazili u studijske posjete APIK-u, Transparency International u BiH, Fondaciji Infohouse i drugim relevantnim institucijama i organizacijama koje su posvećene borbi protiv korupcije. Također su učestvovali u takmičenjima za odabir najboljeg kreativnog rada na temu antikorupcije, u realizaciji zagovaračkih kampanja na društvenim mrežama, uličnih akcija, kao i javnih tribina za mlade koje se trenutno realizuju u širom Bosne i Hercegovine.

Generalna ocjena je da je javna tribina protekla uspješno uz konstruktivnu raspravu i razmjenu mišljenja i stavova mladih u Brčko distriktu BiH. Rasprave i izlaganja pojedinih učesnika su bila dosta zanimljiva. Na kraju ove javne tribine se većina učesnika složila da mladi ne smiju biti pasivni i da na ove devijacije u našem društvu najefikasnije mogu djelovati iz političkih struktura.

„Uz djelovanje mladih  kroz političke strukture, jako je bitno spomenuti omladinski aktivizam kroz nevladine organizacije koje mladima pružaju mnogo prilika za učenje i doprinos pozitivnim društvenim promjenama, među kojima se ističu Omladinski resursni centar Tuzla i Proni centar za omladinski razvoj Brčko.“ – navodi Emir Karamujić,  moderator javne tribine i student II godine Fakulteta političkih nauka Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla.