POSJETA SUDU BIH U SARAJEVU: INFORMACIJE O POLASKU

Datum polaska: utorak, 9.01.2018. godine

Polazak iz Brčkog: u 7.00 sati ispred zgrade Evropskog univerziteta Brčko, ul. Bijeljinska cesta 72-74.

Polazak iz Tuzle: u 8.30 sati ispred TC Bingo City Centre, ul. Mitra Trifunovića Uče br. 2

Važna napomena: Strogo je zabranjeno unošenje u objekat Suda BiH bilo kakvog vatrenog oružja ili hladnog oružja, municije, eksploziva i zapaljivih materija, radio i televizijskih stanica, mobilnih telefona, ručnih radio stanica, prenosnih računara, personalnih digitalnih organizatora, kamera i bilo kog drugog zvuka/video opremu koja se može koristiti za snimanje ili prenos. Takva oprema će se deponovati u ormarićima namijenjenim za tu svrhu na recepciji Suda BiH.

S poštovanjem,

Doc. dr. Albina Abidović

Obavještenje za studente II ciklusa (magistarskih) studija

Podsjećamo studente II ciklusa studija da, nakon što upišu ljetni semestar, mogu da prijave prijedlog teme magistarske teze, kao i da predlože mentora, i to na obrascu PMT, koji se može preuzeti na ovom linku, ili u studentskoj službi.

Prijedlog za imenovanje mentora daje kandidat nakon konsultacija sa predmetnim nastavnikom.

Uz prijavu prijedloga teme magistarske teze, kandidat podnosi i obrazloženje teme, a koje sadrži sljedeće podatke, i to:

• ime i prezime kandidata sa biografijom;
  • prijedlog naziva teme magistarskog rada;
  • obrazloženje prijedloga teme koje sadrži opis naučnog problema koji je predmet istraživanja, opis ciljeva koji se žele postići, prikaz postojećih teorijskih shvatanja o predmetu istraživanja, hipoteze koja se istraživanjem provjerava, metodologiju istraživanja koja će se primjenjivati i spisak literature i izvora koji će se koristiti, i
  • spisak naučnih i stručnih radova koje je kandidat objavio.

Za više informacija kandidati se mogu sa svojim pitanjima, kao i za dobijanje primjera obrazloženja teme, obratiti na e-mail adresu almina.kuduzovic13@gmail.com

Podsjećamo na odredbe čl. 32 – 37. Pravila studiranja na II ciklusu studija koje regulišu postupak prijave, izrade i odbrane završnog rada – magistarske teze, a koja se mogu pronaći u rubrici Akti Univerziteta ili na ovom linku: