Na Evropskom univerzitetu“ Kallos“ u Tuzli održana je svečanost povodom početka nove akademske 2022/23. godine

Na Evropskom univerzitetu “ Kallos“ u Tuzli  dana 05.10.2022. godine svečano je obilježen početak akademske 2022/23. godine. Rektor Univerziteta prof. dr. Kemal Brkić poželio je novoupisanim studentima dobrodošlicu, a dekani sa sedam  fakulteta su im uručili njihove indekse. U svom obraćanju prisutnima rektor Univerziteta prof.dr. Kemal Brkić naglasio je da kvalitet obrazovanja nema veze s tim da li se univerzitet nalazi u javnom ili privatnom vlasništvu. Preduslov za sticanje dobrog obrazovanja jeste kvalitet visokoškolske ustanove, a isto tako i trud i napor studenta. Pored toga, zaželio je studentima sreću na njihovom novom putu sa porukom da su zakoračili u jednu od najljepših etapa svog života, gdje ih čeka naporan rad i učenje, ali i druženje i upoznavanje novih prijatelja. Naglasio je i to da je Evropski univerzitet studentima obezbijedio sve uslove da ovdje steknu što bolje znanje i budu osposobljeni za svoj budući poziv. Rektor Univerziteta je čestitao Dan učitelja svim prosvjetnim radnicima. Brucoši su primili svoje indekse u odvojenim kabinetima gdje su ih dočekali dekani i profesori njihovih fakulteta. Istog dana počela je i nastava za studente svih godina.