POSJETA MSŠ KALESIJA I MSŠ SAPNA

Profesori Evropskog univerziteta “Kallos”: doc. dr Nermin Mulaosmanović, doc. dr. Jusuf Omerović i doc. dr. Edisa Šljivić su  10.04.2018. godine posjetili Mješovitu srednju školu Kalesija i Mješovitu srednju školu Sapna. Prezentirali su maturantima studijske programe koji postoje na Evropskom univerzitetu “Kallos” i Evropskom univerzitetu Brčko distrikt.

Maturanti su upoznati sa kadrovskom strukturom i kvalitetom profesora koji predaju na ovim univerzitetima, te materijalno-tehničkim uslovima.  Istaknuto je da profesori sa svojim bogatim iskustvom i znanjem su opredijeljeni  da studenti steknu  potrebna znanja i kompetencije kako bi se uspješno odgovorilo zahtjevima društva koje se neprestano mijenja i razvija. Navedeno je da korištenje  savremenih nastavnih metoda, implementacija efikasnih strategija u visokom obrazovanju i veće učešće studenata u sopstvenom obrazovnom procesu je put ka kvalitetu kojem teže Evropski univerzitet „Kallos“ i Evropski univerzitet Brčko distrikt. Predstavljeni su adekvatni uslovi i opremljenost. Učenici su postavili brojna pitanja na koja su profesori odgovarali.