AKADEMIK PROF. DR. NEDELJKO STANKOVIĆ DOBITNIK POČASNOG DOKTORATA

Akademiku prof. dr. Nedeljku Stankoviću uručen je počasni doktorat i titula Doctor of Philosophy in Law (honoris causa). Ovu titulu profesoru Stankoviću dodijelio je Gideon Robert University Lusaka iz Zambije. Pored toga, profesor Stanković je na ovom Univerzitetu izabran i za gostujućeg profesora iz oblasti prava.

Profesoru Stankoviću ovo je treća titula počasnog doktorata nauka (honoris causa). Ranije mu je dodijeljen počasni doktorat iz oblasti prava i istorije budo i borilačkih vještina, koji je dobio od Asocijacije svjetskih religija – International Fellowship of Martial Arts – India Branch. Profesor Stanković proglašen je od Humanitarne misije iz Indije svjetskim promoterom mira. Ovo priznanje uslijedilo je na osnovu njegovih naučnih, sportskih i drugih zasluga, koje u sebi sadrže miroljubive i humane poruke.

Preuzeto sa: https://avaz.ba/promo/600962/akademik-prof-dr-nedeljko-stankovic-dobitnik-pocasnog-doktorata