Posjeta predstavnika Ministarstva obrazovanja i nauke TK

Na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla upriličena je posjeta predstavnika Ministarstva obrazovanja i nauke TK. Na sastanku je razmotrena mogućnost unapređenja saradnje između Univerziteta i Ministarstva, a razgovarano je i o procesu akreditacije Univerziteta. Sastanku su, pored službenih lica Ministarstva i rektora Univerziteta, prisustvovali i dekani i profesori Univerziteta koji su iznijeli svoja iskustva i prijedloge za unapređenje visokog obrazovanja u Tuzlanskom kantonu. Dogovoreni su i budući projekti u partnerskom odnosu Univerziteta i Ministarstva. Nakon sastanka predstavnici Ministarstva i Univerziteta obišli su prostorije Univerziteta i upoznali se sa resursima i nastavnim učilima. Sastanak je završen na obostrano zadovoljstvo u nadi da će najveću korist iz toga izvući studenti Univerziteta.