Obilazak Mješovite srednje Građevinsko-geodetske škole u Tuzli

IZVJEŠTAJ

O OBILASKU MJEŠOVITE SREDNJE GRAĐEVINSKO-GEODETSKE ŠKOLE Tuzla

Cilj obilaska:

Promocija Evropskog Univerziteta “Kallos” Tuzla i Evropskog Univerziteta Distrikt Brčko u svrhu upoznavanja učenika sa edukacijskim profilima, načinom sticanja diplome i uslovima za upis

Komisija u sastavu: prof dr. sci Ranka Kubiček i prof.dr.sci. Halid Žigić, posjetili su Mješovitu srednju Građevinsko-geodetsku školu u Tuzli, 13.03.2023. od 15.30 d0 16.30 h.

Zahvaljujemo se direktoru Mevludinu Ferhatoviću i njegovim profesorima na toplom prijemu i izuzetnoj posjećenosti učenika ovoj prezentaciji.

Profesori Kubiček i Žigić su učenicima prezentirali Evropski Univerzitet Kallos Tuzla i Evropski Univerzitet Distrikt Brčko, putem reklamnih materijala (afiše, baner, promicija u powerpoint obliku), te iznijeli  načine edukacije i studijske profile, mogućnostima sticanja praktičnih i teoretskih znanja, infrastrukturnim karakteristikama Univerziteta (kadrovi, prostor, laboratorije) kao i međunarodnoj saradnji Posebno je istaknut značaj akreditacije i mogućnost priznavanja diploma, kao i uslovi upisa na željeni studijski profil uz povoljne cijene i plaćanje u ratama.

Studenti su prisustvovali u velikom broju i pokazali su veliku zainteresiranost tokom izlaganja, postavljajući niz pitanja, na koja su dobili adekvatne odgovore.