Pedagoški fakultet
Studijski program – Informatika i tehnika
*NAPOMENA:
Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“
Sve izmjene vezane za
rasporeda pratite i na OGLASNOJ TABLI
Od ponuđena dva strana
jezika student bira jedan
Od ponuđenih izbornih
predmeta student polaže dva (jedan izborni za zimski, jedan izborni za ljetni
semestar)
I
i II semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
I SEMESTAR |
|||||
Matematika I (Predavanje) |
Prof.dr
Radoslav Galić |
|
|
|
Kabinet br. VII |
Matematika I (Vježbe) |
Senad Hodžić,
demonstrator |
|
|
|
Kabinet br. VII |
Arhitektura
računarskih sistema i mreža (Predavanje) |
Prof.dr Velimir
Dedić |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Arhitektura
računarskih sistema i mreža (Vježbe) |
Prof.dr Velimir
Dedić |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Engleski jezik I (Predavanje) |
Doc.dr Mirnes Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Engleski jezik I (Vježbe) |
Doc.dr Mirnes Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Njemački jezik I (Predavanje) |
Mr Vahid Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. IV |
Njemački jezik I (Vježbe) |
Mr Vahid Puškarević |
|
|
|
Kabinet br. IV |
II SEMESTAR |
|||||
Osnovi informatike (Predavanje) |
Prof.dr Halid
Žigić |
21.02.2024. 28.02.2024. 06.03.2024. 13.03.2024. 20.03.2024. 27.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 24.04.2024. 08.05.2024. 15.05.2024. 22.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda |
10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 |
Kabinet
informatike |
Osnovi informatike (Vježbe) |
Prof.dr Halid Žigić |
20.05.2024. 21.05.2024. 27.05.2024. 28.05.2024. |
Ponedjeljak Utorak Ponedjeljak Utorak |
09.00-12.00 12.00-15.00 09.00-12.00 12.00-15.00 |
Kabinet
informatike |
Osnovi programiranja (Predavanje) |
Prof.dr
Velimir Dedić |
16.03.2024. 27.04.2024. 18.05.2024. |
Subota |
14.00-16.00 14.00-16.00 14.00-16.00 |
Kabinet br. VI |
Osnovi programiranja (Vježbe) |
Adnan Sahanić,
asistent |
17.05.2024. 18.05.2024. 21.05.2024. 23.05.2024. 24.05.2024. 25.05.2024. |
Petak Subota Utorak Četvrtak Petak Subota |
16.15-18.15 13.15-15-15 12.00-14.00 12.00-14.00 16.15-18-15 13.15-15.15 |
Kabinet geodezije |
Elektrotehnika sa elektronikom (Predavanje) |
Prof.dr Halid
Žigić |
21.02.2024. 28.02.2024. 06.03.2024. 13.03.2024. 20.03.2024. 27.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 24.04.2024. 08.05.2024. 15.05.2024. 22.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda |
13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 13.00-14.30 |
Kabinet
informatike |
Elektrotehnika sa elektronikom (Vježbe) |
Adnan Sahanić,
asistent |
18.05.2024. 21.05.2024. 23.05.2024. 25.05.2024. 28.05.2024. |
Subota Utorak Četvrtak Subota Utorak |
11.00-13.00 10.00-12.00 16.30-18.30 11.00-13.00 10.00-12.00 |
Kabinet br. IV |
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Sociologija* (Predavanje) |
Prof. dr Edhem
Muftić |
04.03.2024. 11.03.2024. 18.03.2024. 25.03.2024. 01.04.2024. 08.04.2024. 15.04.2024. 22.04.2024. 29.04.2024. 06.05.2024. 13.05.2024. 20.05.2024. 30.05.2024. |
Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Ponedjeljak Četvrtak |
12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 |
Kabinet
informatike |
Sociologija* (Vježbe) |
Prof. dr Edhem Muftić |
20.05.2024. 21.05.2024. 30.05.2024. 31.05.2024. |
Ponedjeljak Utorak Četvrtak Petak |
15.00-16.00 12.00-15.00 14.00-16.00 12.00-15.00 |
Kabinet informatike |
Tehnička mehanika* (Predavanje) |
Doc.dr Enes
Mujić |
14.03.2024. 28.03.2024. 18.04.2024. 09.05.2024. 23.05.2024. |
Četvrtak |
15.00-16.30 15.00-17.15 15.00-17.15 15.00-17.15 15.00-17.15 |
Kabinet saobraćaja |
Tehnička mehanika* (Vježbe) |
Doc. dr Enes
Mujić |
20.05.2024. 24.05.2024. 30.05.2024. |
Ponedjeljak Petak Četvrtak |
15.00-18.00 15.00-17.15 15.00-17.15 |
Kabinet saobraćaja |
Statističke metode* (Predavanje) |
Doc.dr Lidija
Vučičević |
02.03.2024. 16.03.2024. 30.03.2024. 06.04.2024. 20.04.2024. 18.05.2024. 25.05.2024. |
Subota |
10.15-12.30 10.15-12.30 10.15-12.30 10.15-12.30 10.15-12.30 10.15-12.30 09.30-11.00 |
Kabinet br. VI |
Statističke metode* (Vježbe) |
Doc. dr Lidija
Vučičević |
17.05.2024. 21.05.2024. 24.05.2024. |
Petak Utorak Petak |
10.00-13.00 10.00-13.00 10.00-13.00 |
Kabinet br. VI |
Predmeti
označeni * su izborni predmeti
III
i IV semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
III SEMESTAR |
|||||
Algoritmi i strukture
podataka (Predavanje) |
Prof.dr Velimir
Dedić |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Algoritmi i
strukture podataka (Vježbe) |
Prof.dr Velimir
Dedić |
|
|
|
Kabinet informatike |
Tehničko crtanje
sa nacrtnom geometrijom (Predavanje) |
Doc.dr Enes
Mujić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Tehničko crtanje
sa nacrtnom geometrijom (Vježbe) |
Doc.dr Enes
Mujić |
|
|
|
|
Engleski jezik II (Predavanje) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Engleski jezik II (Vježbe) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Njemački jezik II (Predavanje) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. VII |
Njemački jezik II (Vježbe) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. V |
IV SEMESTAR |
|||||
Opšta pedagogija (Predavanje) |
Prof.dr Esed
Karić |
23.02.2024. 08.03.2024. 15.03.2024. 23.03.2024. 29.03.2024. 05.04.2024. 12.04.2024. 19.04.2024. 26.04.2024. 03.05.2024. 10.05.2024. 17.05.2024. 24.05.2024. 25.05.2024. |
Petak Petak Petak Subota Petak Petak Petak Petak Petak Petak Petak Petak Petak Subota |
12.00-13.30 11.00-12.30 11.00-12.30 10.00-11.30 11.00-12.30 12.00-13.30 12.00-13.30 12.00-13.30 12.00-13.30 11.00-12.30 11.00-12.30 11.00-12.30 11.00-12.30 11.00-12.30 |
Kabinet br. IV |
Opšta pedagogija (Vježbe) |
Mr. sc Milan
Cvijetinović, viši asistent |
25.05.2024. 29.05.2024. 01.06.2024. |
Subota Srijeda Subota |
14.00-15.30 09.00-10.30 14.00-15.30 |
Kabinet br. IV |
Primjenjena digitalna elektronika
(Predavanje) |
Prof.dr Goran
Popović |
02.03.2024. 23.03.2024. 06.04.2024. 20.04.2024. 11.05.2024. 25.05.2024. |
Subota Subota Subota Subota Subota Subota |
11.00-12.00 14.00-15.00 10.00-11.00 10.00-11.00 15.00-16.00 10.00-11.00 |
Kabinet br. VI |
Primjenjena digitalna elektronika (Vježbe) |
Adnan Sahanić,
asistent |
20.05.2024. 22.05.2024. 23.05.2024. 27.05.2024. 29.05.2024. |
Ponedjeljak Srijeda Četvrtak Ponedjeljak Srijeda |
16.15-18.15 10.00-12.00 14.15-16.15 16.15-18.15 10.00-12.00 |
Kabinet geodezije |
Osnovi arhitekture i građevinarstva (Predavanje) |
Doc. dr
Dragica Arnautović Aksić |
19.04.2024. 23.04.2024. 09.05.2024. 17.05.2024. 22.05.2024. 30.05.2024. |
Petak Utorak Četvrtak Petak Srijeda Četvrtak |
16.15-17.00 14.15-15.00 16.15-17.00 16.15-17.00 14.15-15.00 16.15-17.00 |
Kabinet br. VIII |
Osnovi arhitekture i građevinarstva (Vježbe) |
|
|
|
|
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Baze podataka* (Predavanje) |
Prof.dr Adis
Rahmanović |
09.03.2024. 06.04.2024. 18.05.2024. |
Subota Subota Subota |
10.00-11.30 13.00-14.30 12.00-13.30 |
Kabinet br. VI |
Baze podataka* (Vježbe) |
Prof.dr Adis
Rahmanović |
25.05.2024. 28.05.2024. |
Subota Utorak |
09.00-11.15 09.00-11.15 |
Kabinet geodezije |
Saobraćaj i životna sredina*(Predavanje) |
Prof.dr Zlatko
Kovačević |
14.03.2024. 28.03.2024. 04.04.2024. 18.04.2024. 09.05.2024. 23.05.2024. |
Četvrtak |
17.30-18.15 17.30-18.15 17.30-18.15 17.30-18.15 17.30-18.15 17.30-18.15 |
Kabinet br. V |
Saobraćaj i životna sredina* (Vježbe) |
Prof.dr Zlatko
Kovačević |
27.05.2024. 28.05.2024. 29.05.2024. 30.05.2024. 31.05.2024. 01.06.2024. |
Ponedjeljak Utorak Srijeda Četvrtak Petak Subota |
11.15-12.00 11.15-12.00 11.15-12.00 15.15-16.00 11.15-12.00 11.15-12.00 |
Kabinet muzike |
Upravljački informacioni sistemi* (Predavanje) |
Doc.dr
Adis Rahmanović |
|
|
|
Kabinet geodezije |
Upravljački informacioni sistemi* (Vježbe) |
Doc.dr
Adis Rahmanović |
|
|
|
Predmeti
označeni * su izborni predmeti
V
i VI semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
V SEMESTAR |
|||||
Didaktika (Predavanje) |
Prof.dr Esed
Karić |
|
|
|
Kabinet br. IV |
Didaktika (Vježbe) |
|
|
|
Mali amfiteatar |
|
Tehnička fizika (Predavanje) |
Doc.dr Budimir
Tojagić |
|
|
|
Kabinet br. II |
Tehnička fizika (Vježbe) |
Doc.dr Budimir
Tojagić |
|
|
|
Kabinet br. II |
Računarske mreže (Predavanje) |
Prof.dr Velimir
Dedić |
|
|
|
Kabinet informatike |
Računarske mreže (Vježbe) |
Prof.dr Velimir
Dedić |
|
|
|
Kabinet informatike |
VI SEMESTAR |
|||||
Pedagoška psihologija (Predavanje) |
Prof.dr Nermin
Mulaosmanović |
28.02.2024. 13.03.2024. 08.05.2024. |
Srijeda |
16.00-17.30 17.30-19.00 16.00-17.30 |
Kabinet br. IV |
Pedagoška psihologija (Vježbe) |
Prof.dr Nermin Mulaosmanović |
22.05.2024. 23.05.2024. |
Srijeda Četvrtak |
16.00-19.00 17.30-19.00 |
Kabinet
br. V |
Osnovi mehatronike (Predavanje) |
Doc.dr Nurdin
Ćehajić |
13.03.2024. 27.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 24.04.2024. 08.05.2024. |
Srijeda |
16.15-17.00 16.15-17.00 16.15-17.00 16.15-17.00 16.15-17.00 16.15-17.00 |
Kabinet br. VI |
Osnovi mehatronike (Vježbe) |
Doc.dr Nurdin
Ćehajić |
27.05.2024. 28.05.2024. 29.05.2024. 30.05.2024. |
Ponedjeljak Utorak Srijeda Četvrtak |
16.15-17.45 16.15-17.45 16.15-18.30 16.15-18.30 |
Kabinet br. IX |
Metodika nastave informatike i tehnike (Predavanje) |
Prof.dr Esed
Karić |
23.02.2024. 08.03.2024. 15.03.2024. 23.03.2024. 29.03.2024. 05.04.2024. 12.04.2024. 19.04.2024. 26.04.2024. 03.05.2024. 10.05.2024. 17.05.2024. 24.05.2024. |
Petak Petak Petak Subota Petak Petak Petak Petak Petak Petak Petak Petak Petak |
13.45-14.30 12.45-13.30 12.45-13.30 11.30-12.15 12.45-13.30 11.15-12.00 13.45-14.30 13.45-14.30 13.45-14.30 12.45-13.30 12.45-13.30 12.45-13.30 12.45-14.15 |
Kabinet br. IV |
Metodika nastave informatike i tehnike (Vježbe) |
Mr.sc Milan Cvijetinović, viši asistent |
23.05.2024. 27.05.2024. 28.05.2024. |
Četvrtak Ponedjeljak Utorak |
13.30-15.00 13.30-15.00 10.30-12.00 |
Kabinet muzike |
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Elektronsko
poslovanje* (Predavanje) |
Prof.dr.
Zvezdan Stojanović |
Kabinet geodezije |
|||
Elektronsko
poslovanje* ( Vježbe) |
|
|
|
|
|
Mobilne i bežične komunikacije* (Predavanje) |
Prof.dr
Zvezdan Stojanović |
02.03.2024. 13.04.2024. 18.05.2024. |
Subota |
13.00-15.00 10.00-12.00 13.30-15.00 |
Kabinet informatike |
Mobilne i bežične komunikacije* (Vježbe) |
Adnan Sahanić,
asistent |
17.05.2024. 18.05.2024. 20.05.2024. 24.05.2024. 25.05.2024. |
Petak Subota Ponedjeljak Petak Subota |
14.00-16.00 15.30-17.30 14.00-16.00 14.00-16.00 15.30-17.30 |
Kabinet geodezije |
Programiranje i dizajn web aplikacija* (Predavanje) |
Prof.dr
Zvezdan Stojanović |
02.03.2024. 30.03.2024. 18.05.2024. |
Subota |
11.00-13.00 12.00-14.00 15.15-16.45 |
Kabinet informatike |
Programiranje i dizajn web aplikacija* (Vježbe) |
Prof.dr Zvezdan Stojanović |
18.05.2024. 24.05.2024. 24.05.2024. |
Subota Petak Petak |
17.00-18.30 09.00-10.30 10.45-12.15 |
Kabinet informatike |
Predmeti
označeni * su izborni predmeti
VII
i VIII semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
VII SEMESTAR |
|||||
Internet
tehnologije (Predavanje) |
Prof.dr Zvezdan
Stojanović |
|
|
|
Kabinet informatike |
Internet
tehnologije (Vježbe) |
Prof.dr Zvezdan
Stojanović |
|
|
|
Kabinet informatike |
Robotika (Predavanje) |
Doc.dr Zijad
Havić |
|
|
|
Kabinet geodezije |
Robotika (Vježbe) |
Doc.dr Zijad
Havić |
|
|
|
Kabinet geodezije |
Multimedijalni
sistemi (Predavanje) |
Prof.dr Halid
Žigić |
|
|
|
Kabinet informatike |
Multimedijalni
sistemi (Vježbe) |
Prof.dr Halid
Žigić |
|
|
|
Kabinet informatike |
VIII SEMESTAR |
|||||
Kompjuterska grafika i dizajn (Predavanje) |
Prof. dr
Velimir Dedić |
16.03.2024. 27.04.2024. 18.05.2024. |
Subota |
10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 |
Kabinet br. VI |
Kompjuterska grafika i dizajn (Vježbe) |
Prof. dr Velimir Dedić |
18.05.2024. 28.05.2024. |
Subota Utorak |
16.00-18.00 13.00-15.15 |
Kabinet br. VI |
Informacione tehnologije (Predavanje) |
Prof.dr
Zvezdan Stojanović |
30.03.2024. 13.04.2024. 18.05.2024. |
Subota |
10.00-12.00 12.00-14.00 10.00-11.30 |
Kabinet informatike |
Informacione tehnologije (Vježbe) |
Prof.dr Zvezdan Stojanović |
18.05.2024. 24.05.2024. 24.05.2024. |
Subota Petak Petak |
11.45-13.15 13.30-14.15 14.30-16.15 |
Kabinet informatike |
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Zaštita podataka i računarskih sistema* (Predavanje) |
Prof.dr
Velimir Dedić |
16.03.2024. 27.04.2024. 18.05.2024. |
Subota |
12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-14.00 |
Kabinet br. VI |
Zaštita podataka i računarskih sistema* (Vježbe) |
Prof.dr
Velimir Dedić |
28.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda Četvrtak |
15.30-18.00 10.00-15.00 |
Kabinet geodezije |
Akademsko pisanje
sa kancelarijskim poslovanjem* (Predavanje) |
Akademik
prof.dr Zoran Milošević |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Akademsko pisanje
sa kancelarijskim poslovanjem* (Vježbe) |
Akademik
prof.dr Zoran Milošević |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Aplikativni softver* (Predavanje) |
Prof.dr Halid
Žigić |
21.02.2024. 28.02.2024. 06.03.2024. 13.03.2024. 20.03.2024. 27.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 24.04.2024. 08.05.2024. 15.05.2024. 22.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda |
14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 14.30-16.00 |
Kabinet
informatike |
Aplikativni softver* (Vježbe) |
Prof.dr Halid
Žigić |
20.05.2024. 21.05.2024. 27.05.2024. 28.05.2024. |
Ponedjeljak Utorak Ponedjeljak Utorak |
12.00-15.00 09.00-12.00 12.00-15.00 09.00-12.00 |
Kabinet informatike |
Predmeti označeni * su izborni
predmeti