Pravni fakultet

Studijski program – Opće pravo

*NAPOMENA:

Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“

Sve izmjene vezane za rasporeda pratite i na OGLASNOJ TABLI

Od ponuđena dva strana jezika student bira jedan

Od ponuđenih izbornih predmeta student polaže dva (jedan izborni za zimski, jedan izborni za ljetni semestar)

 

I i II semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

I SEMESTAR

Uvod u pravo

Prof.dr Albina Fazlović

19.10.2022.

Srijeda

11.00

Kabinet br. V

Osnovi ekonomije

Prof.dr Izet Banda

14.10.2022.

Petak

09.00

Kabinet br. I

Engleski jezik I

Doc.dr Mirnes Avdić

Veliki amfiteatar

Njemački jezik I

Mr Vahid Puškarević, lektor

05.10.2022.

Srijeda

17.00

Mali amfiteatar

II SEMESTAR

Rimsko pravo

Prof.dr Edin Ramić

Sudnica

Pravna historija

Prof.dr Edin Ramić

Sudnica

Sociologija

Akademik prof.dr Zoran Milošević

Veliki amfiteatar

IZBORNI PREDMETI

Osnovi informatike*

Prof.dr Halid Žigić

12.10.2022.

Srijeda

12.00

Kabinet informatike

Pravna etika*

Akademik prof.dr Zoran Milošević

Veliki amfiteatar

Akademsko pisanje sa kancelarijskim poslovanjem*

Akademik prof.dr Zoran Milošević

Veliki amfiteatar

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

 

III i IV semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

III SEMESTAR

Ustavno pravo

Prof.dr Albina Fazlović

19.10.2022.

Srijeda

11.00

Kabinet br. V

Građansko pravo

Prof.dr Brana Komljenović

15.10.2022.

Subota

08.30

Sudnica

Engleski jezik II

Doc.dr Mirnes Avdić

Veliki amfiteatar

Njemački jezik II

Mr Vahid Puškarević, lektor

05.10.2022.

Srijeda

17.00

Mali amfiteatar

IV SEMESTAR

Krivično pravo

Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić Nišić, viši asistent

Sudnica

Nasljedno pravo

Doc.dr Jovan Stojanović

 

 

 

 

 

 

 

 

Sudnica

Porodično pravo

Doc.dr Jovan Stojanović

 

 

 

 

Sudnica

IZBORNI PREDMETI

Međunarodno krivično pravo*

Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić Nišić, viši asistent

Sudnica

Pravo intelektualne svojine*

Prof.dr Brana Komljenović

15.10.2022.

Subota

08.30

Sudnica

Ljudska prava*

Prof.dr Kemal Brkić

12.10.2022.

Srijeda

11.00

 

Sudnica

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

V i VI semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

V SEMESTAR

Krivično procesno pravo

Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić Nišić, viši asistent

Sudnica

Javne finansije

Prof.dr Izet Banda

14.10.2022.

Petak

09.00

Kabinet br. I

Međunarodno javno pravo

Prof.dr Nenad Avramović

24.10.2022.

Ponedjeljak

13.45

Sudnica

VI SEMESTAR

Upravno pravo

Prof.dr Albina Fazlović

26.10.2022.

Srijeda

11.00

Kabinet br. IV

Obligaciono pravo

Prof.dr Brana Komljenović

15.10.2022.

Subota

08.30

Sudnica

Ekonomska politika

Doc.dr Mirsad Nalić

14.10.2022.

Petak

15.00

Sudnica

IZBORNI PREDMETI

 

Kriminologija*

 

Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić Nišić, viši asistent

Sudnica

Pravo osiguranja*

Prof.dr Nenad Avramović

24.10.2022.

Ponedjeljak

13.45

Sudnica

Komunikacijske vještine

Akademik prof.dr Zoran Milošević

 

Veliki amfiteatar

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

VII i VIII semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

VII SEMESTAR

Građansko procesno pravo

Doc.dr Milomir Čodo

08.10.2022.

Subota

12.00

Sudnica

Poslovno pravo

Prof.dr Nenad Avramović

24.10.2022.

Ponedjeljak

13.45

Sudnica

Forenzika u krivičnom postupku

Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić Nišić, viši asistent

 

Sudnica

VIII SEMESTAR

Međunarodno privatno pravo

Prof.dr Nenad Avramović

24.10.2022.

Ponedjeljak

13.45

Sudnica

Radno i socijalno pravo

Prof.dr Albina Fazlović

26.10.2022.

Srijeda

11.00

Kabinet br. IV

IZBORNI PREDMETI

Kriminalistika*

Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić Nišić, viši asistent

Sudnica

Nomotehnika

Prof.dr Brana Komljenović

15.10.2022.

Subota

08.30

Sudnica

Pravo EU*

Prof.dr Nenad Avramović

24.10.2022.

Ponedjeljak

13.45

Sudnica

Predmeti označeni * su izborni predmeti