Tehnički fakultet

Studijski program – Geodezija

*NAPOMENA:

Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“

Sve izmjene vezane za rasporeda pratite i na OGLASNOJ TABLI

Od ponuđena dva strana jezika student bira jedan

Od ponuđenih izbornih predmeta student polaže dva (jedan izborni za zimski, jedan izborni za ljetni semestar)

 

I i II semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

I SEMESTAR

Matematika I

Prof.dr Radoslav Galić

 

 

Mali amfiteatar

Geodezija

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

15.00

Kabinet geodezije

Engleski jezik I

Doc.dr Valentina Budimčić

09.10.2021.

Subota

15.30

Veliki amfiteatar

Njemački jezik I

Mr Mebrura Selić, lektor

11.10.2021.

Ponedjeljak

16.00

Mali amfiteatar

II SEMESTAR

 

 

Matematika II

Prof.dr Radoslav Galić

 

 

Mali amfiteatar

Tehnike geodetskih mjerenja

 

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

 

Kabinet geodezije

Teorija grešaka geodetskih mjerenja

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

Kabinet geodezije

IZBORNI PREDMETI

Osnovi informatike*

Prof.dr Halid Žigić

13.10.2021.

Srijeda

16.00

Kabinet informatike

Tehnička mehanika

Doc.dr Enes Mujić

14.10.2021.

Četvrtak

15.00

Kabinet saobraćaja

Građevinski materijali*

Doc.dr Goran Pejičić

27.10.2021.

Srijeda

15.00

Kabinet br. II

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

III i IV semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

III SEMESTAR

Matematika III

Prof.dr Branko Sarić

27.10.2021.

Srijeda

16.00

Kabinet br. I

Tehničko crtanje sa nacrtnom geometrijom

 

Doc.dr Enes Mujić

14.10.2021.

Četvrtak

15.00

Mali amfiteatar

Engleski jezik II

Doc.dr Valentina Budimčić

09.10.2021.

Subota

15.30

Veliki amfiteatar

Njemački jezik II

 

Mr Mebrura Selić, lektor

11.10.2021.

Ponedjeljak

16.00

Mali amfiteatar

IV SEMESTAR

Geodetski premjer

Prof.dr Gligorije Perović

 

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

 

Kabinet geodezije

Teorijska geodezija

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

 

Kabinet geodezije

Fotogeometrija i daljinska detekcija I

Akademik prof.dr Mile Petrović

Mali amfiteatar

IZBORNI PREDMETI

Sociologija*

Akademik prof.dr Zoran Milošević

11.10.2021

Ponedjeljak

12.00

Veliki amfiteatar

Geoekologija*

Doc.dr Almir Šabović

Kabinet muzike

 

 

Račun izravnavanja – osnovni kurs*

 

 

Prof.dr Gligorije Perović

 

07.10.2021.

 

 

Četvrtak

 

15.00

Kabinet geodezije

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

V i VI semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

V SEMESTAR

Satelitska geodezija

Akademik prof.dr Mile Petrović

Kabinet geodezije

Fotogrametrija i daljinska detekcija II

Akademik prof.dr Mile Petrović

Kabinet geodezije

Geodetska metrologija 

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

Kabinet geodezije

VI SEMESTAR

 

Katastar nepokretnosti

 

Prof.dr Gligorije Perović

 

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

 

Kabinet geodezije

Uređenje zemljišne teritorije

Prof.dr Nusret Mujagić

Kabinet br. III

Fizička geodezija 

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

Četvrtak

15.00

Kabinet geodezije

IZBORNI PREDMETI

Osnovi ekonomije* 

Prof.dr Izet Banda

Kabinet br. I

Osnovi ekološkog inženjerstva*

Prof.dr Jasminka Sadadinović

.

14.10.2021.

Četvrtak

13.00

Kabinet muzike

Građansko pravo*

Prof.dr Brana Komljenović

16.10.2021.

Subota

09.30

Sudnica

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

VII i VIII semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

VII SEMESTAR

Računarska obrada slike

Akademik prof.dr Mile Petrović

Kabinet informatike

Kartografija 

Prof.dr Tešo Ristić

Kabinet br. XII

Lasersko skeniranje terena i objekata

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

Kabinet geodezije

VIII SEMESTAR

Inženjerska geodezija

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

Kabinet geodezije

Stručna praksa

Prof.dr Jasminka Sadadinović

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Pravo i pravni propisi u geodetskoj struci*

Prof.dr Brana Komljenović

16.10.2021.

Subota

09.30

Sudnica

Napredne tehnike geodetskog projektovanja*

 

Prof.dr Gligorije Perović

07.10.2021.

 

Četvrtak

 

15.00

Kabinet geodezije

Procjena vrijednosti gređevinskih objekata*

 

Doc.dr Budimir Tojagić

26.10.2021.

Utorak

17.15

 

Predmeti označeni * su izborni predmeti