Obavještenje za javnost Fakulteta zdravstvenih nauka za dan 08.07.2021. godine

I

Obavještava se javnost da se magistarski rad pod nazivom „Pristup u liječenju melanoma” kandidatkinje Amele Čičkušić, studentice magistarskih studija na studijskom programu Sestrinstvo, zajedno sa izvještajem Komisije za ocjenu i javnu odbranu magistarskog rada, stavlja na uvid javnosti u trajanju od 15 dana od dana objavljivanja i može se pročitati u biblioteci Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, na adresi Maršala Tita 2A i 2B.

II

Obavještava se javnost da se završni rad pod nazivom „Efekat antibiotske i antikoagulantne terapije na C-reaktivni protein“ kandidata Mirze Baćića, studenta I i II integrisanog ciklusa studija na studijskom programu Farmacija, zajedno sa izvještajem Komisije za ocjenu i javnu odbranu završnog rada, stavlja na uvid javnosti u trajanju od 15 dana od dana objavljivanja i može se pročitati u biblioteci Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, na adresi Maršala Tita 2A i 2B.

Prof. dr Jasminka Sadadinović

Organska hemija- 08.07.2021.

broj indeksa               broj poena         ocjena

1. 013/20-Si                      28                        5

Osnove ekološkog inženjerstva

1. 020/20-Gro                   58                       6
  2. 019/19-Gro                   77                       8

Stručna praksa

1. 056/17-GGe                 86                        9

Upis ocjena u petak, 09.07.2021. u 10.00

IN MEMORIAM-Prof. dr Sead Avdić  (02.05.1944. – 08.07.2021.)

Tužnog srca objavljujemo vijest da je naš uvaženi profesor dr. Sead Avdić usljed teške bolesti preminuo dana 08.07.2021. godine.

Profesor Avdić bio je veoma uvažen od strane kolektiva Evropskog univerziteta i svojih studenata. U Tuzli je završio osnovnu i srednju školu, a 1969. diplomirao je na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Magistrirao je na Fakultetu strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu, a 1987. uspješno brani doktorsku disertaciju. Na Rudarsko-geološkom fakultetu u Tuzli biran je u akademska zvanja od docenta do redovnog profesora. Tokom života sagradio je bogatu političku i naučnu karijeru.

U znak sjećanja na prof.dr. Seada Avdića, Grad Tuzla će organizovati komemoraciju, koja će biti održana u petak 9. jula 2021. godine u 11 sati u Narodnom pozorištu.

Dženaza će biti klanjana ispred Jalske džamije poslije džume namaza, u 13:45 sati. Posljednji ispraćaj bit će organizovan ispred Komemorativnog centra u Tuzli, od 16 do 16:30 sati, a ukop na mezarju Ilinčica.

Porodici i prijateljima izjavljujemo saučešće.

Prof.dr Gligorije Perović- odgoda ispita

Obavještavaju se studenti da se odgađaju ispiti kod prof. dr Gligorija Perovića zakazani za danas, 08.07.2021. godine. O novom terminu bićete obavješteni.