Studenti Tehničkog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla obavili dio praktične nastave u JKP Saobraćaj i komunikacije Tuzla

Dana 13.06.2018. g. studenti Tehničkog fakulteta Tuzla studijskih programa Drumski saobraćaj i Bezbjednost u saobraćaju, zajedno sa doc.dr. Zijadom Jagodićem, posjetili su JKP „Saobraćaj i komunikacije Tuzla“ doo Tuzla. Tom prilikom upoznati su sa tehničkotehnološkim načinom upravljanja mirujućim saobraćajem (parkiranjem) i organizacijom poslovanja navedenog preduzeća. Sistem regulacije i upravljanja parkiranjem u Tuzli, kao i viziju ovog preduzeća prezentirao je direktor Goran Jurak, dipl.ofl.pol.

Poseban interes studenati iskazali su za načine obezbjeđenja sigurnosti i osiguranja vozila na parkiralištima, videonadzor , te aplikativni dio upravljanja i regulaciju parkiranja vozila u gradu, kao i njihovu mogućnost poboljšanja. Studenti su izrazili zadovoljstvo stečenim saznanjima do kojih su došli kroz ovu praksu i kroz razmjenu mišljenja sa menadžmentom firme.