PROMOCIJA KNJIGE -KORPORATIVNA SIGURNOST

Na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla, u organizaciji ovog Univerziteta dana 20.10.2021. godine održana je promocija knjige Korporativna sigurnost. Autori udžbenika su prof. dr. Kemal Brkić i doc. dr. Sandi Dizdarević. O knjizi su govorili recenzenti akademik prof. dr. Nedeljko Stanković i prof. dr. Izet Banda, kao i autori djela, dok je moderator promocije bila doc. dr. Albina Fazlović.

Promociji knjige prisustvovali su brojni gosti predstavnici akademske zajednice, državnih organa i poslovnih subjekata. Pisma podrške autorima uputili su i načelnik opštine Olovo, gospodin Đemal Memagić, predstavnici Univerziteta modernih znanosti CKM iz Mostara, kao i akademik Dragan Golijan, dekan Pravnog fakulteta IUT, koji zbog ranije preuzetih obaveza nisu mogli prisustvovati promociji.

Udžbenik Korporativna sigurnost nastao je kao rezultat višegodišnjeg rada autora, a karakteriše ga multidisciplinaran pristup izučavanju korporativne sigurnosti. Zbog toga ova knjiga ima višestruku namjenu. Pored toga što može poslužiti studentima za izučavanje istoimenog predmeta, ova knjiga može biti i od velike koristi za sve aktere procesa korporativne sigurnosti, a naročito za menadžere korporativne sigurnosti, stručnjake i specijaliste informacione zaštite, privatne zaštite, zaštite na radu, protivpožarne zaštite i slično. Sadržaj knjige je interesantan i za one subjekte koji imaju obavezu čuvanja i zaštitu tajnih i ličnih podataka, zaštitu okoliša, finansijskim i bankarskim institucijama i drugim.

Knjiga Korporativna sigurnost je obogatila naučni fond u Bosni i Hercegovini, a i šire, pošto autori u toj knjizi iznose i brojne novine koje do sada nisu bile zabilježene.