Obavještenje za studente Tehničkog fakulteta

Poštovani,

Javljam Vam se ispred Udruženja studenata elektrotehnike – EESTEC LC Tuzla. Naime, već duži period kao Udruženje radimo na projektu za koji vjerujemo da predstavlja veliku priliku za studente Vašeg fakulteta, a to je JobFair 2022 [1] – Sajam zapošljavanja i praksi za studente tehničkih fakulteta, koji će se održati 26.10. i 27.10. u Univerzitetskoj dvorani.

Sama misija i vizija JobFaira jeste da bude most koji spaja studente tehničkih fakulteta koji potražuju praksu i zaposlenje, te poslodavce koji potražuju radnike shodno svojim potrebama i potrebama tržišta. Također, tranzicija između akademskog svijeta i realnog sektora nimalo nije lagana te kroz niz aktivnosti JobFair-a, studenti će imati priliku pobliže upoznati radnu atmosferu i navike svojih potencijalnih poslodavaca i na taj način pronaći okolinu u kojoj vide svoju radnu karijeru.

Aktivnosti JobFair-a su:

*Sajam: Sama forma ovog projekta podrazumjeva štandove na kojima kompanije kao izlagači imaju priliku da kroz vizuale i kratke intervjue upoznaju studente tehničkih fakulteta sa svojom domenom rada te prilikama koje oni nude;

*Case study: Case study kao segment JobFair-a predstavlja period tijekom kojeg učesnici dobivaju problem iz stvarnog svijeta, najčešće neki problem sa kojim se uposlenici određene kompanije mogu susresti prilikom rada u istoj;

*Brzi poslovni razgovori: Sama forma brzih poslovnog razgovora (Business speed dating) primjenjuje se u poslovnom smislu s ciljem da bi se sudionici takvih događanja u kratkom vremenu upoznali te inicirali poslovnu suradnju.

*Predavanja: Na ovom segmentu sajma će predstavnici kompanija održati nekoliko prezentacija na različite teme, o kojima sudionici nemaju priliku mnogo čuti u svakodnevnom životu. Teme koje će biti obrađivane se tiču generalno rada u industriji, te najčešćim problemima s kojima se uposlenici susreću;

*EESTECafè: Na EESTEC kafi će svi učesnici imati priliku provesti vrijeme sa predstavnicima kompanija u jednoj veoma opuštenoj atmosferi te razgovarati o svemu što ih interesuje, bilo to formalno ili neformalno, te na taj način riješiti eventualne nedoumice iz domene rada u industriji ili specifično u toj kompaniji;

*Stručne posjete kompanijama: Prilikom ovog dijela, učesnici će imati priliku uživo posjetiti neku od kompanija učesnica sajma. Ovo je izvrsna prilika svim sudionicima da steknu pravi dojam o radu u kompaniji te da iz prve ruke iskuse radno okruženje kompanije u kojoj vide prikladno mjesto za razvoj svoje karijere;

Ovim putem Vas pozivamo na animiranje studenata Vašeg fakulteta da svojim prisustvom obogate sam događaj te da kroz sam JobFair dobiju jedinstvenu i unikatnu priliku da definišu svoju budućnost.

Kako je broj učesnika na pojedinim aktivnostima ograničen, na linku možete pristupiti prijavi za učešće na projektu [2]. Štanove je moguće obići oba dana sajma u periodu od 10:00h do 15:30h te za njihov obilazak nije potrebno ispuniti prijavu.

Links:
[1] https://www.instagram.com/jobfair_tuzla/