Medicinski fakultet – obavještenje za studente

Obavještavaju se studenti III i V godine studija da imaju obaveznu praktičnu nastavu iz kliničkih predmeta, te su dužni da izvrše prijavu iste. Obavljanje praktične nastave biti će u JZU Univerzitetsko klinički centar Tuzla.

Studenti su dužni da se prijave na jedan od sledećih načina:

• slanjem e – maila na adresu ss@eukallos.edu.ba
  • ličnom prijavom na studentsku službu Univerziteta

Prijave se podnose najkasnije do 30.11.2019.godine.

Prijava treba da sadrži ime i prezime, broj indeksa, naziv ustanove u kojoj student obavlja praktičnu nastavu. Npr: „Marko Marković, broj indeksa 153/11-MF, prijavljuje se za obavljanje praktične nastave u UKC-u Tuzla u zimskom semestru 2019/20. godine“.

Studentima koji se prijave za obavljanje praktične nastave biće izrađene akreditacije sa njihovim imenom i prezimenom, a koje će moći preuzeti po isteku roka za prijavu.

Posebni uslovi za obavljanje prakse:

1. Studenti su dužni da, prije obavljanja praktične nastave, izvrše obaveznu sanitarnu obradu i dostave o tome dokaz zdravstvenoj ustanovi (sanitarna knjižica), te da imaju čiste uniforme i čistu obuću za vrijeme obavljanja stručne prakse u zdravstvenoj ustanovi.
  2. UKC Tuzla će studente Univerziteta, koji tamo obavljaju praktičnu nastavu, blagovremeno, na primjeren način, upoznati sa propisanim kućnim redom, i to na zajedničkom uvodnom predavanju.

O terminu održavanja ovog predavanja, studenti će biti obaviješteni putem web-stranice Univerziteta. Studenti su dužni da se za vrijeme obavljanja stručne prakse ponašaju u skladu sa visokim etičkim i moralnim standardima, kao i da se prema opremi Centra ponašaju sa pažnjom dobrog domaćina.

Praktična nastave za studente III godine će biti iz predmeta

• klinička propedeutika II

a za studente V godine