U Narodnom pozorištu Tuzla održan je simpozijum pod nazivom : „ Drugi međunarodni simpozijum o smanjenju smrtnosti majki i novi napretci u kliničkoj medicini“ u petak i subotu 17. i 18. 09. 2021. godine. Simpozijum je održan pod pokroviteljstvom Federacije Bosne i Hercegovine , Kantona i Vlade TK i Turističke zajednice TK uz brojne sponzore. Predsjednica lokalnog organizacionog odbora bila je prof. dr Suada Tinjić. RTV TK, RTV7 i radio Kameleon su pratili i izvještavali o simpozijumu.

Ispred Evropskog univerziteta „ Kallos“ u Tuzli simpoziju su prisustovali prof. dr Fahir Baraković, prof. dr Mithat Tabaković i prof. dr Enida Nevačinović te studenti Medicinskog fakulteta EU „Kallos“ u Tuzli.

Radni dio simpozija nakon lijepo organizovanog svečanog otvaranja otvorio je plenarnim predavanjem Akademik prof. dr Asim Kurjak koji je u svom izlaganju dao smjernice budućeg djelovanja u cilju smanjenja smrtnosti majki. Brojni izlagači iz inostranstva i Bosne i Hercegovine su u ova dva dana prezentirali savremena dostignuća u ovoj oblasti medicinske struke i nauke.

Učesnici simpozija među kojima su bili i zainteresovani studenti Evropskog univerziteta „Kallos“ u Tuzli su imali mnogo toga čuti i naučiti te su veoma zadovoljni izloženim temama.