Pravni fakultet

Studijski program – Opće pravo

*NAPOMENA:

Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“

Sve izmjene vezane za rasporeda pratite i na OGLASNOJ TABLI

Od ponuđena dva strana jezika student bira jedan

Od ponuđenih izbornih predmeta student polaže dva (jedan izborni za zimski, jedan izborni za ljetni semestar)

 

I i II semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

I SEMESTAR

Uvod u pravo

 

26.10.2018.god.

02.11.2018.god.

17.11.2018.god.

08.12.2018.god.

22.12.2018.god.

Petak

Petak

Subota

Subota

Subota

13:00 – 14:30 h

13:00 – 14:30 h

12:30 – 14:00 h

12:30 – 14:00 h

12:30 – 14:00 h

Sudnica

Osnovi ekonomije

Prof.dr Izet Banda

09.10.2018.god.

16.10.2018.god.

23.10.2018.god.

30.10.2018.god.

06.11.2018.god.

13.11.2018.god.

20.11.2018.god.

27.11.2018.god.

04.12.2018.god.

11.12.2018.god.

18.12.2018.god.

Utorak

10:00 – 12:00 h

Kabinet br. I

Engleski jezik I

 

06.10.2018.god.

20.10.2018.god.

03.11.2018.god.

17.11.2018.god.

01.12.2018.god.

Subota

09:00 – 12:00 h

Veliki amfiteatar

Engleski jezik I ( VJEŽBE )

Mr Alisa Memić, lektor

30.10.2018.god.

06.11.2018.god.

13.11.2018.god.

20.11.2018.god.

27.11.2018.god.

04.12.2018.god.

Utorak

13:00 – 14:00 h

Veliki amfiteatar

Njemački jezik I

Mr Mebrura Selić, lektor

08.10.2018.god.

15.10.2018.god.

22.10.2018.god.

29.10.2018.god.

05.11.2018.god.

12.11.2018.god.

19.11.2018.god.

26.11.2018.god.

03.12.2018.god.

10.12.2018.god.

Ponedjeljak

08:00 – 09:30 h

Mali amfiteatar

II SEMESTAR

Rimsko pravo

Prof.dr Edin Ramić

 

 

 

 

Pravna historija

Prof.dr Edin Ramić

 

 

 

 

Sociologija

Akademik prof.dr Zoran Milošević

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Osnovi informatike*

Prof.dr Halid Žigić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

Pravna etika*

Prof.dr Brano Miljuš

 

 

 

 

Kancelarijsko poslovanje*

Prof.dr Kemal Brkić

10.10.2018.god.

17.10.2018.god.

24.10.2018.god.

31.10.2018.god.

07.11.2018.god.

14.11.2018.god.

21.11.2018.god.

28.11.2018.god.

05.12.2018.god.

12.12.2018.god.

19.12.2018.god.

26.12.2018.god.

Srijeda

10:00 – 12:00 h

Kabinet br. III

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

III i IV semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

III SEMESTAR

Ustavno pravo

 

26.10.2018.god.

02.11.2018.god.

10.11.2018.god.

17.11.2018.god.

01.12.2018.god.

15.12.2018.god.

 

 

 

Petak

Petak

Subota

Subota

Subota

Subota

 

 

 

14:30 – 16:00 h

14:30 – 16:00 h

14:30 – 17:30 h

09:30 – 12:30 h

09:30 – 12:30 h

09:30 – 12:30 h

 

 

 

Sudnica

 

 

 

Građansko pravo

Prof.dr Brana Komljenović

17.10.2018.god.

31.10.2018.god.

14.11.2018.god.

28.11.2018.god.

Srijeda

10:00 – 14:00 h

Sudnica

Građansko pravo (VJEŽBE)

 

02.11.2018.god.

09.11.2018.god.

16.11.2018.god.

20.11.2018.god.

30.11.2018.god.

07.12.2018.god.

Petak

Petak

Petak

Utorak

Petak

Petak

16:00 – 17:00 h

Sudnica

Engleski jezik II

 

06.10.2018.god.

20.10.2018.god.

03.11.2018.god.

17.11.2018.god.

01.12.2018.god.

Subota

12:30 – 15:30 h

Veliki amfiteatar

Engleski jezik II (VJEŽBE)

Mr Alisa Memić, lektor

30.10.2018.god.

06.11.2018.god.

13.11.2018.god.

20.11.2018.god.

27.11.2018.god.

04.12.2018.god.

Utorak

14:00 – 15:00 h

Veliki amfiteatar

Njemački jezik II

Mr Mebrura Selić, lektor

08.10.2018.god.

15.10.2018.god.

22.10.2018.god.

29.10.2018.god.

05.11.2018.god.

12.11.2018.god.

19.11.2018.god.

26.11.2018.god.

03.12.2018.god.

10.12.2018.god.

Ponedjeljak

09:30 – 11:00 h

Mali amfiteatar

IV SEMESTAR

Krivično pravo

Prof.dr Nedeljko Stanković

 

 

 

 

Nasljedno pravo

Doc.dr Jovan Stojanović

 

 

 

 

Porodično pravo

Doc.dr Blanka Oršolić

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Međunarodno krivično pravo*

Akademik prof.dr Nedeljko Stanković

 

 

 

 

Ekološko pravo*

Prof.dr Kemal Brkić

10.10.2018.god.

17.10.2018.god.

24.10.2018.god.

31.10.2018.god.

07.11.2018.god.

14.11.2018.god.

21.11.2018.god.

28.11.2018.god.

05.12.2018.god.

12.12.2018.god.

19.12.2018.god.

26.12.2018.god.

Srijeda

13:00 – 15:00 h

Kabinet br. III

Ljudska prava*

Prof.dr Edin Ramić

Predavanja će biti održana u ljetnom semstru

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

V i VI semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

V SEMESTAR

Krivično procesno pravo

Akademik prof.dr Nedeljko Stanković

07.11.2018.god.

14.11.2018.god.

21.11.2018.god.

28.11.2018.god.

05.12.2018.god.

   

Srijeda

 

16:00 – 17:00 h

13:00 – 14:00 h

13:00 – 14:00 h

13:00 – 14:00 h

13:00 – 14:00 h

 

Sudnica

 

Javne finansije

Prof.dr Izet Banda

12.10.2018.god.

19.10.2018.god.

26.10.2018.god.

02.11.2018.god.

09.11.2018.god.

16.11.2018.god.

23.11.2018.god.

30.11.2018.god.

07.12.2018.god.

14.12.2018.god.

21.12.2018.god.

28.12.2018.god.

Petak

12:00 – 14:00 h

Kabinet br. I

Međunarodno javno pravo

Prof.dr Nenad Avramović

14.11.2018.god.

Srijeda

14:40 – 16:10 h

Sudnica

VI SEMESTAR

Upravno pravo

 

 

 

 

 

Obligaciono pravo

Prof.dr Brana Komljenović

 

 

 

 

Ekonomska politika

Prof.dr Nevenka Nićin

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Kriminologija*

Akademik prof.dr Nedeljko Stanković

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

Pravo osiguranja*

Prof.dr Nenad Avramović

14.11.2018.god.

Srijeda

16:20 – 17:05

Sudnica

Pravo osiguranja* (VJEŽBE)

 

15.11.2018.god.

27.11.2018.god.

05.12.2018.god.

10.12.2018.god.

24.12.2018.god.

Ponedeljak

Subota

Srijeda

Ponedeljak

Ponedeljak

16:00 – 17:00 h

Sudnica

Retorika*

Doc.dr Vesima Čičkušić

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

VII i VIII semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

VII SEMESTAR

Građansko procesno pravo

Doc.dr Milomir Čodo

06.10.2018.god.

03.11.2018.god.

17.11.2018.god.

01.12.2018.god.

08.12.2018.god.

15.12.2018.god.

Subota

12:00 – 13:30 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 14:00 h

12:00 – 13:30 h

Sudnica

Građansko procesno pravo (VJEŽBE)

 

16.10.2018.god.

30.10.2018.god.

06.11.2018.god.

19.11.2018.god.

04.12.2018.god.

17.12.2018.god.

Utorak

Utorak

Utorak

Ponedeljak

Utorak

Ponedeljak

16:00 – 17:00 h

Sudnica

Poslovno pravo

Prof.dr Nenad Avramović

 

 

 

 

Pravo EU

Prof.dr Nenad Avramović

14.11.2018.god

Srijeda

13:00 – 13:45 h

Sudnica

VIII SEMESTAR

Međunarodno privatno pravo

Prof.dr Nenad Avramović

 

 

 

 

Radno pravo

Prof.dr Faruk Sinanović

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Kriminalistika*

Akademik prof.dr Nedeljko Stanković

Predavanja će biti održana u ljetnom semestru

Nomotehnika

Prof.dr Brana Komljenović

Predavanja će biti održana u ljetnom semstru

Pravo intelektualne svojine*

Prof.dr Brana Komljenović

17.10.2018.god.

31.10.2018.god.

14.11.2018.god.

28.11.2018.god.

Srijeda

14:00 – 15:30 h

14:00 – 15:30 h

14:00 – 14:45 h

14:00 – 14:45 h

Sudnica

Predmeti označeni * su izborni predmeti