Pedagoški fakultet

Studijski program – Geografija

*NAPOMENA:

Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“

Sve izmjene vezane za rasporeda pratite i na OGLASNOJ TABLI

Od ponuđena dva strana jezika student bira jedan

Od ponuđenih izbornih predmeta student polaže dva (jedan izborni za zimski, jedan izborni za ljetni semestar)

 

I i II semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

I SEMESTAR

Uvod u geografiju

Prof.dr Salih Kulenović

 

 

 

 

Geologija

 

 

 

 

 

Strani jezik I

 

 

 

 

 

II SEMESTAR

Geomorfologija

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Klimatologija sa meterologijom

Prof.dr Tešo Ristić

 

 

 

 

Osnovi informatike

Prof.dr Halid Žigić

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Sociologija*

Akademik prof.dr Zoran Milošević

 

 

 

 

Mineralogija*

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Grafičke metode*

 

 

 

 

 

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

III i IV semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

III SEMESTAR

Pedologija sa biogeografijom

Prof.dr Tešo Ristić

 

 

 

 

Kartografija

Prof.dr Tešo Ristić

 

 

 

 

Strani jezik II

 

 

 

 

 

IV SEMESTAR

Pedagoška psihologija

Doc.dr Nermin Mulaosmanović

 

 

 

 

Hidrografija

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Okeanografija

Prof.dr Tešo Ristić

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Demografija*

 

 

 

 

 

Ekologija*

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Osnovi ekonomije*

Doc.dr Izet Banda

 

 

 

 

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

V i VI semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

V SEMESTAR

Geografija naselja

Prof.dr Tešo Ristić

12.10.2018.god.

20.10.2018.god.

09.11.2018.god.

24.11.2018.god.

07.12.2018.god.

22.12.2018.god.

Petak

Subota

Petak

Subota

Petak

Subota

12:45 – 13:30 h

Kabinet br. XII

Socijalna geografija

Prof.dr Salih Kulenović

27.10.2018.god.

24.11.2018.god.

15.12.2018.god.

Subota

12:00 – 13:30 h

Kabinet br. XII

Regionalna geografija I

Prof.dr Salih Kulenović

27.10.2018.god.

24.11.2018.god.

15.12.2018.god.

Subota

13:30 – 15:00 h

Kabinet br. XII

VI SEMESTAR

Geoekologija

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Regionalna geografija II

Prof.dr Salih Kulenović

 

 

 

 

Geografija Bosne i Hercegovine

Prof.dr Salih Kulenović

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Topografija*

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Astrogeografija*

Prof.dr Tešo Ristić

12.10.2018.god.

20.10.2018.god.

09.11.2018.god.

24.11.2018.god.

07.12.2018.god.

22.12.2018.god.

Petak

Subota

Petak

Subota

Petak

Subota

11:15 – 12:00 h

Kabinet br. XII

Statističke metode*

Doc.dr Slobodan Nićin

 

 

 

 

Predmeti označeni * su izborni predmeti

 

VII i VIII semestar

 

Predmet

Profesor

Datum

Dan

Vrijeme

Kabinet

VII SEMESTAR

Geografija Jugoistočne Evrope

Doc.dr Jusuf Omerović

27.10.2018.god.

24.11.2018.god.

22.12.2018.god.

Subota

10:00 – 12:00 h

Kabinet br. III

Metodika nastave geografije

Doc.dr Jusuf Omerović

27.10.2018.god.

24.11.2018.god.

22.12.2018.god.

Subota

14:00 – 16:00 h

Kabinet br. III

Regionalno i prostorno planiranje

Doc.dr Almir Šabović

11.10.2018.god.

25.10.2018.god.

08.11.2018.god.

22.11.2018.god.

29.11.2018.god.

06.12.2018.god.

Četvrtak

16:30 – 17:30 h

Kabinet br. III

VIII SEMESTAR

Turistička geografija

Doc.dr Jusuf Omerović

 

 

 

 

Saobraćajna geografija

Prof.dr Tešo Ristić

 

 

 

 

IZBORNI PREDMETI

Regionalna geomorfologija*

Doc.dr Almir Šabović

 

 

 

 

Agrarna geografija*

Prof.dr Tešo Ristić

 

 

 

 

Prirodni resursi i njihova zaštita*

Doc.dr Almir Šabović

18.10.2018.god.

25.10.2018.god.

08.11.2018.god.

22.11.2018.god.

29.11.2018.god.

06.12.2018.god.

Četvrtak

17:30 – 18:00 h

Kabinet br. III

Predmeti označeni * su izborni predmeti