PROFESOR EVROPSKOG UNIVERZITETA „ KALLOS“ TUZLA DOBIO PRIZNANJE ZA DUGOGODIŠNJI RAD

U organizaciji  Odjeljenja za privredni razvoj, sport i kulturu Vlade Brčko distrikta BiH održana je manifestacija  09.03.2022. godine  pod nazivom „Izbor sportiste godine“ za 2021. godinu.

Nagradu i priznanje za dugogodišnji rad dobio je prof.dr. Izet Banda dekan Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ u Tuzli.

Prof.dr. Izet Banda je dugogodišnji sportski radnik na prostorima Brčko distrikta BiH i šire. Iza njega su rad i uspjesi koji su vrijedni pažnje. Rođen je 10.06.1955. godine u Bijelom polju, Crna gora, a od 1966. godine živi u Brčkom. Po zanimanju je doktor ekonomskih nauka, a zaposlen je kao dekan Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta „ Kallos“ Tuzla i kao profesor na Ekonoskom fakultetu Evropskog univerziteta u Brčko distriktu.

Svoje prve nogometne korake naučio je u tadašnjem zonašu FK „Napredak“ iz Omerbegovače, a zatim u FK „Budućnost“ iz Gornjeg Zovika. Kao talentovani i perspektivni nogometaš prešao je u FK „ Modriča“ iz Modriče. Poslije FK“ Modriče“ prelazi u FK“ Sloga“ iz Doboja gdje provodi izvjesno vrijeme, da bi se ponovo vratio u FK „Modriča“ 1977. godine. Nogometnu karijeru završio je u klubu koji najviše voli a toje njegov FK“ Napredak“ iz Omerbegovače. Za područnog nogometnig sudiju ispit je položio 1977. godine, a 1980. godine je položio ispit i za delegata.

Nakon ovoga prof.dr. Izet Banda je prisutan u sportskim organizacijama obavljajući dužnost delegata na svim nivoima takmičenja, a posljednjih 15. godina obavljao je dužnost delegata na utakmicama Premijer lige N/F Saveza BiH. Kao ličnost i delegat uvažen je od strane Takmičarske komisije navedenog saveza, koja ga je delegirala na skoro sve derbi utakmice Premijer lige BiH, ( FK“Sarajevo“- FK“ Željezničar“, NK „Zrinski- NK“ Široki Brijeg“, FK“ Borac- FK“ Željezničar, NK“ Zrinski- FK“ Velež“ itd.).

Vrijedno pažnje je i lično učešće kao člana Skupština u formiranju Federalnog i Nogometnog saveza BiH.

Takođe, 20. godina je obavljao dužnost predsjednika Izvršnog odbora FK „ Napredak“ Omerbegovača, gdje je u saradnji sa Vladom Brčko distrikta BiH, organima kluba i mještanima Omerbegovače izgrađen veleleljepni stadion na kome se mogu igrati utakmice Saveznog ranga takmičenja. Napominjemo, da je član u izvršnom odboru Kantonalnog nogometnog saveza Tuzla, obavljao je i dužnost člana Takmičarske komisije Federalnog nogometnog saveza BiH, kao i predsjednika i člana Komisije za finansije N/F Saveza BiH.

Trenutno obavlja dužnost predsjednika nogometnog saveza Brčko distrikta BiH.

Ova priznanja su mu uručena u okviru obilježavanja 22. godine Brčko distrikta BiH.

Jasminka H.Halilović – Izmjena termina vježbi

Obavještavaju se studenti da će se vježbe iz Biologije sa humanom genetikom (Fakultet zdravstvenih nauka –  Farmacija, Stomatologija, Sanitarni inženjering i Fizioterapija i radna terapija) kod prof. dr Jasminke H.Halilović održati u subotu, 12.marta u 14.00 sati.