Na Evropskom univerzitetu upriličen svečani prijem brucoša nove akademske 2021/22. godine

Na Evropskom univerzitetu „Kallos“  Tuzla dana 06.10.2021. godine svečano je obilježen početak akademske 2021/22. godine tako što su brucošima rektor Univerziteta prof. dr Kamal Brkić i dekani svih šest fakulteta poželjeli dobrodošlicu i uručili njihove studentske knjižice – indekse. U svom obraćanju prisutnima rektor Univerziteta naglasio je da kvalitet obrazovanja nema veze s tim da li se univerzitet nalazi u javnom ili privatnom vlasništvu. Preduslov za sticanje dobrog obrazovanja jeste kvalitet visokoškolske ustanove, a isto tako i trud i napor studenta. Pored toga, zaželio je studentima sreću na njihovom novom putu sa porukom da su zakoračili u jednu od najljepših etapa svog života, gdje ih čeka naporan rad i učenje, ali i druženje i upoznavanje novih prijatelja. Naglasio je i to da je Evropski univerzitet studentima obezbijedio sve uslove da ovdje steknu što bolje znanje i budu osposobljeni za svoj budući poziv. Prisutnima se obratio i doc. dr Alen Kamerić, direktor UKC Tuzla, te je poželio svim studentima sreću u toku studija.

Poštujući sve mjere nadležnih organa u vezi sa trenutnom epidemiološkom situacijom, brucoši su primili svoje indekse u odvojenim kabinetima gdje su ih dočekali dekani njihovih fakulteta. Istog dana počela je i nastava za studente svih godina.

Obavještenje za javnost Medicinskog fakulteta za dan 11.10.2021. godine

I

Obavještava se javnost da se završni rad pod nazivom „Pencilinski antibiotici“ kandidatkinje Alise Tursunović, studentice integrisanog studijskog programa Medicina, zajedno sa izvještajem Komisije za ocjenu i javnu odbranu završnog rada, stavlja na uvid javnosti u trajanju od 15 dana od dana objavljivanja i može se pročitati u biblioteci Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, na adresi Maršala Tita 2A i 2B.

Obavještenje za javnost Pedagoškog fakulteta za dan 11.10.2021.godine

I

Obavještava se javnost da na magistarski rad pod nazivom „Problemska nastava i motivacija u nastavi  matematike u osnovnoj školi“ kandidatkinje Lejle Kovač, studenta magistarskih studija na studijskom programu Matematika i fizika, kao i na izvještaj Komisije za ocjenu i javnu odbranu magistarskog rada, koji su bili na uvidu  javnosti u periodu od 07.09.2021. godine do 21.09.2021. godine, nije bilo primjedbi.

Dekan Pedagoškog fakulteta rješenjem broj: 04/03-357-1/21 od 08.10.2021. godine zakazuje javnu odbranu magistarskog rada za dan 13.10.2021. godine sa početkom u 15:00 sati u amfiteatru Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, u ulici Maršala Tita br. 2A i 2B.