Prof.dr Izudin Tanović – obvještenje za studente

Obavještavaju se studenti studijskih programa Fizioterapija i radna terapija, Sportski trener, Menadžment u sportu da će se predmeti kod prof.dr Izudina Tanovića održati putem Zoom platforme.

Predmeti koji će se održati putem Zoom platforme su:

• Kinezimetrija
  • Metodika sportske grane
  • Sport i društveni sistemi
  • Menadžment sportskih organizacija

Studenti koji slušaju navedene predmete dužni su da se jave na email ninotanovic@gmail.com.

Organizacija “East West Bridge BiH”, u partnerstvu sa Ambasadom SAD-a uspješno je organizovala još jednu u nizu radionica pod nazivom „Korištenje snage saradnje“

Povodom 25 godina od potpisivanja Daytonskog mirovnog sporazuma, postavlja se pitanje da li je došlo vrijeme za pravedniju i funkcionalniju strukturu države BiH. Nameću se brojna pitanja na koja na ovim radionicama organizatori zajedno sa najboljim studentima u cijeloj BiH promišljaju i pokušavaju dati odgovore na ta pitanja i to konsenzusom.

Odabrani istaknuti studenti imali su priliku da slušaju predavanje i aktivno učestvovuju u radionici o temi pregovaranja i postizanja kompromisa, a kojom su rukovodili i predavali eksperti iz oblasti diplomatije, pregovaranja i izgradnje mira, sa osvrtom na 25. godina od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma.

Predavači su bili Igor Davidović bivši ambasador BiH, prof. dr. Zlatko Hadžidedić politički analitičar, te uvodničar i moderator Robert Jovanović. Svojim uvodnim govorom obratio se i akademik prof. dr. Nedeljko Stanković sa Evropskog univerziteta Brčko distrikt koji su bili domaćini ove radionice.

Preuzeto sa: https://ewbbih.com/u-brckom-odrzano-uspjesno-jos-jedno-predavanje-radionica-east-west-bridge-a-bih-29-10-2020-koristenje-snage-saradnje-gdje-su-nestala-ljudska-prava-gradana-brcko-distrikta-da-bud/

Obavještenje za javnost Medicinskog fakulteta za dan 31.10.2020.godine

I

Obavještava se javnost da na završni rad pod nazivom „Terapija bola“ kandidatkinje Maše Lekić, studentice I i II integrisanog ciklusa studija na studijskom programu Medicina,, kao i na izvještaj Komisije za ocjenu i javnu odbranu završnog rada, koji su bili na uvidu  javnosti u periodu od 24.07.2020. godine do 07.08.2020. godine, nije bilo primjedbi.

Dekan Medicinskog fakulteta rješenjem broj: 04/05-85-1/20 od 26.10.2020. godine zakazuje javnu odbranu završnog rada za dan 04.11.2020. godine sa početkom u 15:00 sati u amfiteatru Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, u ulici Maršala Tita br. 2A i 2B. Stupanjem na snagu ovog rješenja, prestaje da važi rješenje broj: 04/05-80-1/20 od 17.10.2020. godine.