Studentica Europskog univerziteta “Kallos” Tuzla Adna Hanić postala je Ambasador BIMCO-a 2021

Studentica Europskog univerziteta “Kallos” Tuzla sa Medicinskog fakulteta Adna Hanić postala je Ambasador BIMCO-a 2021.

BIMCO je najveći internacionalni medicinski i farmaceutski Kongres studenata i mladih znanstvenika u Istocnoj Evropi.

Adna Hanić je ostvarila saradnju sa Incision BIH kao ambasador ispred Europskog univerziteta “Kallos” Tuzla sa ciljem promovisanja globalne hirurgije, zajedno sa studentima.

AKADEMIK PROF. DR. NEDELJKO STANKOVIĆ DOBITNIK POČASNOG DOKTORATA

Akademiku prof. dr. Nedeljku Stankoviću uručen je počasni doktorat i titula Doctor of Philosophy in Law (honoris causa). Ovu titulu profesoru Stankoviću dodijelio je Gideon Robert University Lusaka iz Zambije. Pored toga, profesor Stanković je na ovom Univerzitetu izabran i za gostujućeg profesora iz oblasti prava.

Profesoru Stankoviću ovo je treća titula počasnog doktorata nauka (honoris causa). Ranije mu je dodijeljen počasni doktorat iz oblasti prava i istorije budo i borilačkih vještina, koji je dobio od Asocijacije svjetskih religija – International Fellowship of Martial Arts – India Branch. Profesor Stanković proglašen je od Humanitarne misije iz Indije svjetskim promoterom mira. Ovo priznanje uslijedilo je na osnovu njegovih naučnih, sportskih i drugih zasluga, koje u sebi sadrže miroljubive i humane poruke.

Preuzeto sa: https://avaz.ba/promo/600962/akademik-prof-dr-nedeljko-stankovic-dobitnik-pocasnog-doktorata

Obavještenje za javnost Medicinskog fakulteta za dan 09.10.2020.godine

I

Obavještava se javnost da na doktorsku disertaciju pod nazivom Uspješnost konzervativnog liječenja mallet fingera primjenom adekvatne imobilizacije kandidatkinje prim.mr.spec.med.dr Nataše Zelinčević-Vukajlović, studentice doktorskih studija na studijskom programu Biomedicina i zdravstvo, kao i na izvještaj Komisije za ocjenu i javnu odbranu doktorske disertacije, koji su bili na uvidu  javnosti u periodu od 23.09.2020. godine do 07.10.2020. godine, nije bilo primjedbi.

Dekan Medicinskog fakulteta rješenjem broj: 04/05-71-1/20 od 09.10.2020. godine zakazuje javnu odbranu doktorske disertacije za dan 14.10.2020. godine sa početkom u 13:30 sati u amfiteatru Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, u ulici Maršala Tita br. 2A i 2B.

II

Obavještava se javnost da na doktorsku disertaciju pod „Etiološki faktori fibrilacije atrija u hospitaliziranih pacijenata“ kandidata dr. Mirsada Selimovića, studenta doktorskih studija na studijskom programu Biomedicina i zdravstvo, kao i na izvještaj Komisije za ocjenu i javnu odbranu doktorske disertacije, koji su bili na uvidu  javnosti u periodu od 23.09.2020. godine do 07.10.2020. godine, nije bilo primjedbi.

Dekan Medicinskog fakulteta rješenjem broj: 04/05-72-1/20 od 09.10.2020. godine zakazuje javnu odbranu doktorske disertacije za dan 14.10.2020. godine sa početkom u 15:00 sati u amfiteatru Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla, u ulici Maršala Tita br. 2A i 2B.