VIII MEĐUNARODNI NAUČNI SKUP NA EVROPSKOM UNIVERZITETU

Evropski univerzitet Brčko distrikt i Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla sa zadovoljstvom Vas pozivaju dana 26.06.2020. godine u 11.00 sati na VIII međunarodni naučni skup na temu

EVROPSKE I EVROAZIJSKE INTEGRACIJE –

PREDNOSTI I NEDOSTACI

Na ovom skupu svoje radove će prezentirati naučnici i stručnjaci iz različitih zemalja svijeta. Učešće na skupu uzeli su autori iz preko 20 zemalja svijeta (SAD, Njemačka, Austrija, Rusija, Bjelorusija, Ukrajina, Slovačka, Poljska, Grčka, Portugal, Italija, Zambija, Indija, Srbija, Hrvatska, Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Dubai, Katar, Bosna i Hercegovina i druge). Naučni skup će se održati na Evropskom univerzitetu Brčko distrikta, na adresi ul. Bijeljinska cesta 72-74, Brčko distrikt, sa sljedećim programom:

11.00 –  1) Otvaranje naučnog skupa i plenarnog zasijedanja

2) Pozdravni govor rektora Univerziteta

3) Pozdravna riječ ambasadorice Republike Slovenije u BiH gospođe Zorice Bukinac

4) Pozdravna riječ predstavnika vlasti Brčko distrikta

11.30 – plenarna izlaganja:

1) Akademik Univ. Prof. Dr. Habil Dr. Dr. Hc Wolfgang Rohrbach

2) Akademik prof. dr Mirko Pejanović

12.30 – Dodjela priznanja istaknutim naučnim radnicima za doprinos razvoju nauke

12.45 – Kafe pauza

14.00-18.00 – Rad po sekcijama