Evropski univerzitet “Kallos” Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt BiH na Sajmu visokog obrazovanja u Tuzli

U Tuzli je 7. i 8. maja 2019. godine, pod pokroviteljstvom Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona, svečano otvoren i održan treći sajam visokog obrazovanja na kojem je predstavljen veliki broj visokoškolskih ustanova iz cijele BiH i nama susjednoh država. Evropski univerzitet “Kallos” Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt BiH bili su  učesnici sajma i predstavili su svoje fakultete i studijske programe.

Posebnu pažnju privukao je nedavno osnovani Medicinski fakultet na Evropskom univerzitetu “Kallos” Tuzla, kao i ostali studijski programi oba univerziteta.

Osim izlagačkog dijela na sajmu je upriličen i okrugi sto na temu “Visoko obrazovanje i zapošljavanje”, na kojem su učestvovali referenti stručnjaci iz organizacija i institucija iz oblasti visokog obrazovanja u BiH. Cilj ovoga je povezivanje dviju interesnih grupa s jedne strane promocija visokoškolskih ustanova iz BiH i regiona, s druge strane armije mladih ljudi koji traže odgovor šta i kako studirati.

Na sajmu je učestvovalo 12 visokoškolskih ustanova, fakulteta i univerziteta što predstavlja veći broj u odnosu na ranije održane sajmove. Ova dva univerziteta predstavili su prof.dr Izet Banda, dekan Ekonomskog fakulteta kao i studenti Medicinskog i Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta “Kallos” Tuzla.