Prezentacija Jadranka Grupe na Evropskom univerzitetu „Kallos“ Tuzla

Dana 06.12.2018. godine sa početkom u 10:00 h Jadranka Grupa iz Malog Lošinja održala je prezentaciju studentima Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla i građanima Tuzle na temu „Kako doći do posla u navedenoj firmi“. Prisustvo na prezentaciji bilo je zastupljeno od strane studenata i zainteresovanih kandidata za zapošljavanje u Jadranka Grupi Mali Lošinj. Prezentaciju su izvršili odgovorni rukovodioci navedene firme, a logističku podršku pružio je Evropski univerzitet „Kallos“ Tuzla. Jadranka Grupa Mali Lošinj jedna je od vodećih turističko – trgovačkih društava u Hrvatskoj sa više od sedamdeset godina uspješnog poslovanja u turizmu,ugostiteljstvu i trgovini. Najveći je poslodavac na kvarnerskim otocima Lošinju i Cresu, destinacijama koje su među najpoželjnijima na Mediteranu. Društvo posjeduje i upravlja sa šest hotela visoke kategorije četiri i pet zvjezdica i malim vilama u tri odvojene i posebno pozicionirane hotelske zone u Malom i Velikom Lošinju, s četiri kampa na otocima Lošinju i Cresu, te obavlja djelatnosti veleprodaje i maloprodaje zajedno sa središnjim objektima za pripremu hrane. Jadranka Grupa zapošljava više od 880  sezonskih radnika, a najviše na sljedećim radnim mjestima:

• kuhar,
  • konobar,
  • čistač,
  • radnik na održavanju okoliša,
  • vozači,
  • pekari i
  • mesari.

Navedenog dana pored izvršene prezentacije urađena je akvizicija, to jeste razgovor sa potencijalnim kandidatima s ciljem zapošljavanja u Jadranka Grupi u narednoj turističkoj sezoni. Zainteresovanost naših studenata i građana bila je izuzetna sa preporukama i sugestijama u cilju uspješne realizacije ovoga projekta, na obostrano zadovoljstvo. Navedenu prezentaciju pratila su i sredstva informisanja, a svim učesnicima uručeni su promotivni materijali i uputstva o aktivnostima ove renomirane kuće.