Zaključen ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji s kompanijom Alma-Ras

Evropski univerzitet “Kallos” Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt potpisali su ugovor o akademskoj, naučnoj i poslovno-tehničkoj saradnji s kompanijom “Alma-Ras” iz Olova.

Riječ je o veoma respektabilnoj kompaniji. Danas, nakon dvije decenije poslovanja, ova kompanija posjeduje 20 maloprodajnih butika širom Bosne i Hercegovine, pet proizvodnih pogona u Olovu, Visokom, Varešu, Srebrenici i Bosanskom Petrovcu, sa 1092 uposlena. Zahvaljujući kvalitetu, ovoj kompaniji otvoren je put ka regionalnom tržištu počevši od Makedonije, Crne Gore, Kosova, pa sve do Slovenije i Danske.

Studenti ova dva univerziteta sa različitih usmjerenja moći će da stiču nova praktična znanja u ovoj kompaniji, koja će primjenjivati u svojim budućim zanimanjima i koja će im pomoći da budu konkurentniji na tržištu rada.

Učešće na okruglom stolu Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranje kvaliteta Bosne i Hercegovine

Dana 15.05.2018.godine u Sarajevu je u Parlamentarnoj skupštini BiH u organizaciji Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranja kvaliteta BiH održan okrugli sto na temu:“ (Re) akreditacija visokoškolskih ustanova i studijskih programa u BiH- izazovi i prilika“.

Na okruglom stolu izvršena je analiza odstupanja u postupcima akreditacije visokoškolskih ustanova od Okvirnog zakona o visokom obrazovanju BiH i podzakonskih akata Agencije za razvoj visokog obrazovanja i osiguranja kvaliteta BiH. Također, na okruglom stolu analizirane su preporuke i akcioni plan za realizaciju ENQA ( Evropska asocijacija za osiguranje kvaliteta visokog obrazovanja ). Na kraju okruglog stola doneseno je više zaključaka u cilju poboljšanja kvalitete visokog obrazovanja u BiH.

Evropski univerzitet “Kallos“ Tuzla i Evropski univerzitet Brčko distrikt predstavljao je dekan Ekonomskog fakulteta Evropskog univerziteta „Kallos“ Tuzla  doc.dr Izet Banda.