Predstavnici EU “Kallos” Tuzla posjetili su Gimnaziju „Ismet Mujezinović“ Tuzla

Rukovodeći se principima dobre saradnje, a u sklopu priprema za upis budućih studenata, predstavnici EU „Kallos“ Tuzla, 11. 04. 2018. g., posjetili su Gimnaziju „Ismet Mujezinović“ u Tuzli.

Zahvaljujući susretljivosti direktorice prof. Alme Mujkanović i nastavnog osoblja, dobroj organizaciji posjete i lijepom prijemu od strane učenika, predstavnici Univerziteta Kallos, prof.dr Jasminka Sadadinović, prof.dr Mithat Tabaković i prof.dr Adi Rifatbegović su bili u posjeti Gimnaziji „Ismet Mujezinović“ u Tuzli.

Cilj posjete je bio da se učenicima i nastavnom osoblju Gimnazije „Ismet Mujezinović“ u Tuzli, predstavi Evropski Univerzitet Kallos i Evropski Univerzitet u Brčkom, sa svojim studijskim programima i mogućnostima studiranja, te da se potvrdi dosadašnja dobra saradnja.

Bilo je govora o Fakultetu zdravstvenih nauka i Medicinskom fakultetu EU Kallos, kao i o uslovima i mogućnostima studiranja na istim.

Istaknuta je da svi fakulteti raspolažu sa savremenom tehničkom opremom, izvrsno opremljenim kabinetima za obavljanje praktične nastave, odgovarajućim prostorom i respektabilnim nastavnim kadrom, koji čine poznati profesori sa dugogodišnjim iskustvom u obrazovnom procesu. Naveden je podatak da na Medicinskom fakultetu univerziteta Kallos, studiraju i studenti iz Srbije, Hrvatske i Njemačke.

EU Kallos i EU Brčko, zahvaljujući dosadašnjoj dobroj saradnji, omogućavaju studentima Medicinskog fakulteta i Fakulteta zdravstvenih nauka obavljanje stručne prakse u UKC Tuzla i drugim javnim i privatnim zdravstvenim ustanovama sa kojima Univerzitet ima Ugovore o dugoročnoj saradnji. Također je omogućeno obavljanje praktičnog rada i prakse u firmama sa kojima je potpisan sporazum o dugoročnoj saradnji i za sve druge fakultete.

Prezentirani su i uslovi i pogodnosti studiranja na EU Kallos u Tuzli, kao i informacija da je prva godina studija besplatna za djecu šehida i poginulih boraca, te činjenica da je studentima EU Brčko omogućena jedna godina studija besplatno.

Doc.dr Izet Banda – raspored kolokvijalnih ispita

Predmet Datum Vrijeme
Preduzetništvo 15.05.2018.god. 10:00 h
Ekonomika preduzeća 18.05.2018.god. 10:00 h
Ponašanje potrošača 18.05.2018.god. 14:00 h
Istraživanje tržišta 11.05.2018.god. 12:00 h
Spoljnotrgovinsko poslovanje 22.05.2018.god. 15:00 h
Međunarodno poslovno finansiranje 22.05.2018.god. 12:00 h
Politički marketing 15.05.2018.god. 16:00 h
Strategijski menadžment 12.05.2018.god. 10:00 h

Doc.dr Igor Hudić – odgođena predavanja

Obavještavaju se studenti da se predavanja kod doc.dr Igor Hudić zakazana za srijedu 25.04.2018.godine neće održati, o nadoknadi istih studenti će biti bagovremeno obavješteni.