Pravni fakultet
Studijski program – Opće pravo
*NAPOMENA:
Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“
Sve izmjene vezane za
rasporeda pratite i na OGLASNOJ TABLI
Od ponuđena dva strana
jezika student bira jedan
Od ponuđenih izbornih
predmeta student polaže dva (jedan izborni za zimski, jedan izborni za ljetni
semestar)
I
i II semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
I SEMESTAR |
|||||
Uvod u pravo (Predavanje) |
Prof.dr Albina Fazlović |
|
|
|
Sudnica |
Uvod u pravo (Vježbe) |
Mr.sc Ervin Mujkić, viši
asistent |
|
|
|
Sudnica |
Osnovi ekonomije (Predavanje) |
Prof. dr Izet Banda |
|
|
|
Kabinet br. IX |
Osnovi ekonomije (Vježbe) |
Doc.dr Mirsad Nalić |
|
|
|
|
Engleski jezik I (Predavanje) |
Doc.dr Mirnes Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Engleski jezik I (Vježbe) |
Doc.dr Mirnes Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Njemački jezik I (Predavanje) |
Mr Vahid Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. IV |
Njemački jezik I (Vježbe) |
Mr Vahid Puškarević |
|
|
|
Kabinet br. IV |
II SEMESTAR |
|||||
Rimsko pravo (Predavanje) |
Doc.dr Jovan
Stojanović |
05.03.2024. 02.04.2024. 07.05.2024. |
Utorak |
16.00-18.00 16.00-18.00 16.00-18.00 |
Sudnica |
Rimsko pravo (Vježbe) |
Srđan
Stanković, asistent |
|
|
|
Sudnica |
Pravna historija (Predavanje) |
Doc.dr Jovan
Stojanović |
06.03.2024. 03.04.2024. 08.05.2024. |
Srijeda |
16.00-18.00 16.00-18.00 16.00-18.00 |
Sudnica |
Pravna historija (Vježbe) |
Srđan
Stanković, asistent |
|
|
|
Sudnica |
Sociologija* (Predavanje) |
Prof. dr Edhem
Muftić |
04.03.2024. 11.03.2024. 18.03.2024. 25.03.2024. 01.04.2024. 08.04.2024. 15.04.2024. 22.04.2024. 29.04.2024. 06.05.2024. 13.05.2024. 20.05.2024. 27.05.2024. |
Ponedjeljak |
12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 12.00-15.00 12.00-14.00 |
Mali amfiteatar |
Sociologija (Vježbe) |
|
|
|
Veliki amfiteatar |
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Osnovi informatike* (Predavanje) |
Prof.dr Halid
Žigić |
21.02.2024. 28.02.2024. 06.03.2024. 13.03.2024. 20.03.2024. 27.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 24.04.2024. 08.05.2024. 15.05.2024. 22.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda |
10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 |
Kabinet br. VII |
Osnovi informatike* (Vježbe) |
|
|
|
Kabinet informatike |
|
Pravna etika* (Predavanje) |
Akademik
prof.dr Zoran Milošević |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Pravna etika* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Akademsko pisanje
sa kancelarijskim poslovanjem* (Predavanje) |
Akademik
prof.dr Zoran Milošević |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Akademsko pisanje
sa kancelarijskim poslovanjem* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Predmeti označeni * su izborni
predmeti
III
i IV semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
III SEMESTAR |
|||||
Ustavno pravo (Predavanje) |
Prof.dr Albina
Fazlović |
|
|
|
Sudnica |
Ustavno pravo (Vježbe) |
Mr.sc Ervin
Mujkić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Građansko pravo (Predavanje) |
Prof.dr Brana
Komljenović |
|
|
|
Sudnica |
Građansko pravo (Vježbe) |
Mr.sc Asim
Bojić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Engleski jezik II (Predavanje) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Engleski jezik II (Vježbe) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Njemački jezik II (Predavanje) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. VII |
Njemački jezik II (Vježbe) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. V |
IV SEMESTAR |
|||||
Krivično pravo (Predavanje) |
Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
06.03.2024. 20.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 08.05.2024. 22.05.2024. |
Srijeda |
12.00-13.00 12.00-13.00 12.00-13.00 12.00-13.00 12.00-13.00 12.00-13.00 |
Kabinet br. IX |
Krivično pravo (Vježbe) |
Mr. Amela
Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Nasljedno pravo (Predavanje) |
Doc.dr Jovan
Stojanović |
07.03.2024. 04.04.2024. 09.05.2024. |
Četvrtak |
16.00-18.00 16.00-18.00 16.00-18.00 |
Sudnica |
Nasljedno pravo (Vježbe) |
Indira
Alajbegović, asistent |
|
|
|
Sudnica |
Porodično pravo (Predavanje) |
Doc.dr Jovan
Stojanović |
08.03.2024. 05.04.2024. 10.05.2024. |
Petak |
16.00-18.00 16.00-18.00 16.00-18.00 |
Sudnica |
Porodično pravo (Vježbe) |
Indira
Alajbegović, asistent |
|
|
|
Sudnica |
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Međunarodno krivično pravo* (Predavanje) |
Doc. dr Milanko Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
06.03.2024. 20.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 08.05.2024. 22.05.2024. |
Srijeda |
14.00-15.00 14.00-15.00 14.00-15.00 14.00-15.00 14.00-15.00 14.00-15.00 |
Kabinet br. IX |
Međunarodno krivično pravo* (Vježbe) |
Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Pravo
intelektualne svojine* (Predavanje) |
Prof.dr Brana Komljenović |
|
|
|
Sudnica |
Pravo
intelektualne svojine* (Vježbe) |
Indira Alajbegović, vss |
|
|
|
|
Ljudska prava* (Predavanje) |
Prof.dr Kemal Brkić |
06.03.2024. 20.03.2024. 03.04.2024. 24.04.2024. 15.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda |
11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00 11.00-12.00 |
Kabinet br. VIII |
Ljudska prava* (Vježbe) |
Mr Ervin Mujkić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Predmeti označeni * su izborni
predmeti
V
i VI semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
V SEMESTAR |
|||||
Krivično procesno
pravo (Predavanje) |
Doc. dr Milanko
Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Kabinet br. VIII |
Krivično procesno
pravo (Vježbe) |
Doc. dr Milanko
Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Javne finansije (Predavanje) |
Prof.dr Izet
Banda |
|
|
|
Kabinet br. IX |
Javne finansije (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Međunarodno javno
pravo (Predavanje) |
Prof.dr Nenad
Avramović |
|
|
|
Sudnica |
Međunarodno javno
pravo (Vježbe) |
|
|
|
|
|
VI SEMESTAR |
|||||
Upravno pravo (Predavanje) |
Prof.dr Albina
Fazlović |
21.02.2024. 28.02.2024. 06.03.2024. 13.03.2024. 20.03.2024. 27.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 24.04.2024. 08.05.2024. 15.05.2024. 22.05.2024. 29.05.2024. |
Srijeda |
10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 10.00-12.00 |
Sudnica |
Upravno pravo (Vježbe) |
Mr Ervin
Mujkić, viši asistent |
|
|
|
Kabinet br. IV |
Obligaciono pravo (Predavanje) |
Prof.dr Brana
Komljenović |
30.03.2024. 13.04.2024. 27.04.2024. |
Subota |
12.00-13.30 12.00-13.30 12.00-13.30 |
Sudnica |
Obligaciono pravo (Vježbe) |
Indira
Alajbegović, asistent |
|
|
|
Sudnica |
Ekonomska politika (Predavanje) |
Doc.dr Mirsad
Nalić |
15.03.2024. 29.03.2024. 05.04.2024. 19.04.2024. 10.05.2024. 24.05.2024. |
Petak |
15.00-16.00 15.00-16.00 15.00-16.00 15.00-16.00 15.00-16.00 15.00-16.00 |
Kabinet br. VI |
Ekonomska politika (Vježbe) |
Doc.dr Mirsad
Nalić |
|
|
|
Kabinet br. IV |
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Kriminologija* (Predavanje) |
Doc. dr Milanko
Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Kabinet br. VIII |
Kriminologija* (Vježbe) |
Doc. dr Milanko
Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Pravo osiguranja* (Predavanje) |
Prof.dr Nenad
Avramović |
|
|
|
Sudnica |
Pravo osiguranja* (Vježbe) |
Indira
Alajbegović, vss |
|
|
|
Sudnica |
Komunikacijske vještine (Predavanje) |
Akademik prof.dr Zoran Milošević |
|
|
|
Veliki amfiteatar |
Komunikacijske vještine (Vježbe) |
|
|
|
|
Veliki amfiteatar |
Predmeti označeni * su izborni
predmeti
VII
i VIII semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
VII SEMESTAR |
|||||
Građansko procesno
pravo (Predavanje) |
Doc. dr Danka
Radivojević |
|
|
|
Sudnica |
Građansko procesno
pravo (Vježbe) |
Mr.sc Asim
Bojić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Poslovno pravo (Predavanje) |
Prof.dr Nenad
Avramović |
|
|
|
Sudnica |
Poslovno pravo (Vježbe) |
Mr.sc Asim
Bojić, viši asistent |
|
|
|
|
Forenzika u
krivičnom postupku (Predavanje) |
Doc. dr Milanko
Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Kabinet br. VIII |
Forenzika u
krivičnom postupku (Vježbe) |
Doc. dr Milanko
Aladžić Mr. Amela Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
VIII SEMESTAR |
|||||
Međunarodno privatno pravo (Predavanje) |
Prof.dr Nenad
Avramović |
16.04.2024. 15.05.2024. 28.05.2024. |
Utorak Srijeda Utorak |
12.00-13.30 12.00-13.30 12.00-13.30 |
Sudnica |
Međunarodno privatno pravo (Vježbe) |
Indira
Alajbegović, asistent |
|
|
|
Sudnica |
Radno i socijalno pravo (Predavanje) |
Prof.dr Brana
Komljenović |
30.03.2024. 13.04.2024. 27.04.2024. |
Subota |
09.00-10.30 09.00-10.30 09.00-10.30 |
Sudnica |
Radno i socijalno pravo (Vježbe) |
Mr Ervin
Mujkić, viši asistent |
|
|
|
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Kriminalistika* (Predavanje) |
Doc. dr
Milanko Aladžić Mr. Amela
Ibričić, viši asistent |
06.03.2024. 20.03.2024. 03.04.2024. 17.04.2024. 08.05.2024. 22.05.2024. |
Srijeda |
13.00-14.00 13.00-14.00 13.00-14.00 13.00-14.00 13.00-14.00 13.00-14.00 |
Kabinet br. IX |
Kriminalistika* (Vježbe) |
Doc. dr
Milanko Aladžić Mr. Amela
Ibričić, viši asistent |
|
|
|
Sudnica |
Nomotehnika (Predavanje) |
Prof.dr Brana
Komljenović |
30.03.2024. 13.04.2024. 27.04.2024. |
Subota |
10.30-12.00 10.30-12.00 10.30-12.00 |
Sudnica |
Nomotehnika (Vježbe) |
Mr Ervin
Mujkić, viši asistent |
|
|
|
|
Pravo EU* (Predavanje) |
Prof.dr Nenad
Avramović |
|
|
|
Sudnica |
Pravo EU* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Predmeti označeni * su izborni
predmeti