Tehnički fakultet
Studijski program – Arhitektura
*NAPOMENA:
Prilikom učitavanja rasporeda neophodan je „refresh (F5)“
Sve izmjene vezane za
rasporeda pratite i na OGLASNOJ TABLI
Od ponuđena dva strana
jezika student bira jedan
Od ponuđenih izbornih
predmeta student polaže dva (jedan izborni za zimski, jedan izborni za ljetni
semestar)
I
i II semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
I SEMESTAR |
|||||
Matematika I (Predavanje) |
Prof.dr
Radoslav Galić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Matematika I (Vježbe) |
Senad Hodžić,
demonstrator |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Tehničko crtanje sa nacrtnom geometrijom (Predavanje) |
Doc.dr Enes
Mujić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Tehničko crtanje sa nacrtnom geometrijom (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Engleski jezik I (Predavanje) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Engleski jezik I (Vježbe) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Njemački jezik I (Predavanje) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
Mali amfiteatar |
|
Njemački jezik I (Vježbe) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
|
|
II SEMESTAR |
|||||
Matematika II (Predavanje) |
Prof.dr Sead
Rešić |
|
|
|
Kabinet br. IX |
Matematika II (Vježbe) |
Senad Hodžić,
demonstrator |
|
|
|
|
Uvod u arhitekturu (Predavanje) |
Doc.dr Dragica
Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Uvod u arhitekturu (Vježbe) |
Mr Seid
Šehanović |
|
|
|
|
Istorija arhitekture i umjetnosti
(Predavanje) |
Prof.dr Nusret
Mujagić |
|
|
|
Kabinet br. IX |
Istorija arhitekture i umjetnosti
(Vježbe) |
Mr Seid
Šehanović |
|
|
|
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Likovne forme* (Predavanje) |
Prof.dr
Dragica Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet br. VI |
Likovne forme* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Osnovi informatike* (Predavanje) |
Prof.dr Halid
Žigić |
|
|
|
Kabinet geodezije |
Osnovi informatike* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Sociologija* (Predavanje) |
Akademik
prof.dr Zoran Milošević |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Sociologija * (Vježbe) |
Akademik
prof.dr Zoran Milošević |
|
|
|
|
Predmeti označeni * su izborni
predmeti
III
i VI semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
III SEMESTAR |
|||||
Matematika III (Predavanje) |
Prof. dr Sead
Rešić |
|
|
|
Kabinet br. IX |
Matematika III (Vježbe) |
Senad Hodžić,
demonstrator |
|
|
|
Kabinet VI |
Elementi projektovanja (Predavanje) |
Prof.dr
Dragica Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Elementi projektovanja (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Engleski jezik II (Predavanje) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Engleski jezik II (Vježbe) |
Doc.dr Mirnes
Avdić |
|
|
|
Mali amfiteatar |
Njemački jezik II (Predavanje) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. VII |
Njemački jezik II (Vježbe) |
Mr Vahid
Puškarević, lektor |
|
|
|
Kabinet br. V |
IV SEMESTAR |
|||||
Arhitektonske konstrukcije (Predavanje) |
Prof.dr Nusret
Mujagić |
|
|
|
Kabinet br. II |
Arhitektonske konstrukcije Vježbe |
Mr Seid
Šehanović |
|
|
|
Kabinet II |
Urbanističko i prostorno planiranje (Predavanje) |
Prof.dr Nusret
Mujagić |
|
|
|
Kabinet br. II |
Urbanističko i prostorno planiranje Vježbe |
Mr Slobodan
Bulatović, ass |
|
|
|
Kabinet br. IV |
Otpornost materijala (Predavanje) |
Prof. dr
Milorad Živković |
|
|
|
Kabinet br XII |
Otpornost materijala Vježbe |
Mr Muhamed
Čohadarević, viši asistent |
|
|
|
Kabinet br. V |
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Grafičke i vizuelne komunikacije* (Predavanje) |
Prof.dr
Dragica Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Grafičke i vizuelne komunikacije* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Građansko pravo* (Predavanje) |
Prof.dr Brana
Komljenović |
|
|
|
Sudnica |
Građansko pravo* (Vježbe) |
|
|
|
|
Sudnica |
Građevinski materijali* (Predavanje) |
Prof.dr Almir
Šabović |
05.03.2024. 19.03.2024. 02.04.2024. 16.04.2024. 30.04.2024. 08.05.2024. |
Utorak |
11.00-11.45 11.00-11.45 11.00-11.45 11.00-11.45 11.00-11.45 11.00-11.45 |
Kabinet saobraćaja |
Građevinski materijali* Vježbe |
Mr Muhamed
Čohadarević, viši asistent |
|
|
|
|
Predmeti označeni * su izborni
predmeti
V
i VI semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
V SEMESTAR |
|||||
Statika konstrukcija (Predavanje) |
Doc.dr Budimir
Tojagić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Statika konstrukcija (Vježbe) |
|
|
|
||
Projektovanje – porodično stanovanje (Predavanje) |
Doc.dr Dragica
Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Projektovanje – porodično stanovanje (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Principi konstruisanja (Predavanje) |
Prof.dr Lenart
Đerđ |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Principi konstruisanja (Vježbe) |
|
|
|
||
VI SEMESTAR |
|||||
Projektovanje – javni objekti (Predavanje) |
Doc.dr Dragica
Arnautović-Aksić |
22.03.2024. 05.04.2024. 19.04.2024. 09.05.2024. 17.05.2024. 30.05.2024. |
Petak Petak Petak Četvrtak Petak Četvrtak |
11.45-12.30 11.45-12.30 11.45-12.30 13.45-14.30 11.45-12.30 11.45-12.30 |
Kabinet br. V |
Projektovanje – javni objekti Vježbe |
Mr Slobodan
Bulatović |
|
|
|
Kabinet br. IV |
Osnovi fundiranja (Predavanje) |
Prof.dr Almir
Šabović |
05.03.2024. 19.03.2024. 02.04.2024. 16.04.2024. 30.04.2024. 08.05.2024. |
Utorak |
12.30-13.15 12.30-13.15 12.30-13.15 12.30-13.15 12.30-13.15 12.30-13.15 |
Kabinet saobraćaja |
Osnovi fundiranja Vježbe |
Mr Muhamed
Čohadarević, viši asistent |
|
|
|
Kabinet br. II |
Tehnička mehanika (Predavanje) |
Doc.dr Enes
Mujić |
14.03.2024. 28.03.2024. 18.04.2024. 09.05.2024. 23.05.2024. |
Četvrtak |
15.00-16.30 15.00-16.30 15.00-16.30 15.00-16.30 15.00-16.30 |
Kabinet saobraćaja |
Tehnička mehanika Vježbe |
Doc.dr Enes
Mujić |
|
|
|
Kabinet br. IV |
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Izvođenje radova u građevinarstvu* (Predavanje) |
Prof.dr
Lenart Đerđ |
12.03.2024. 09.04.2024. 07.05.2024. |
Utorak |
16.00-18.00 16.00-18.00 16.00-18.00 |
Kabinet saobraćaja |
Izvođenje radova u građevinarstvu* Vježbe |
Mr
Muhamed Čohadarević, viši asistent |
|
|
|
Kabinet br V |
Organizacija građenja* (Predavanje) |
Prof.dr Lenart
Đerđ |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Organizacija građenja* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Zaštita i revitalizacija* (Predavanje) |
Prof.dr Almir
Šabović |
|
|
|
Kabinet br. VIII |
Zaštita i revitalizacija* (Vježbe) |
|
|
|
|
Predmeti označeni * su izborni
predmeti
VII
i VIII semestar
PREDMET |
PROFESOR |
DATUM |
DAN |
VRIJEME |
KABINET |
VII SEMESTAR |
|||||
Projektovanje – višeporodično stanovanje (Predavanje) |
Doc.dr
Dragica Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Projektovanje – višeporodično stanovanje (Vježbe) |
|
|
|
||
Drvene i zidane konstrukcije (Predavanje) |
Prof.dr
Lenart Đerđ |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Drvene i zidane konstrukcije (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Savremena arhitektura (Predavanje) |
Doc.dr
Dragica Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Savremena arhitektura (Vježbe) |
|
|
|
||
VIII SEMESTAR |
|||||
Projektovanje – privredni objekti (Predavanje) |
Doc.dr Dragica
Arnautović-Aksić |
22.03.2024. 05.04.2024. 19.04.2024. 09.05.2024. 17.05.2024. 30.05.2024. |
Petak Petak Petak Četvrtak Petak Četvrtak |
12.30-13.15 12.30-13.15 12.30-13.15 14.30-15.15 12.30-13.15 12.30-13.15 |
Kabinet br. V |
Projektovanje – privredni objekti
Vježbe |
Mr Slobodan
Bulatović |
|
|
|
Kabinet br. IV |
Menadžment tehnologija građenja (Predavanje) |
Doc.dr Budimir
Tojagić |
|
|
|
Kabinet br. II |
Menadžment tehnologija građenja
Vježbe |
Mr Slobodan
Bulatović, ass |
|
|
|
Kabinet IV |
Stručna praksa |
Prof.dr
Jasminka Sadadinović |
|
|
|
|
IZBORNI PREDMETI |
|||||
Projektovanje – urbani kontekst*
(Predavanje) |
Prof.dr
Dragica Arnautović-Aksić |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Projektovanje – urbani kontekst* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Osnovi ekološkog inženjerstva*
(Predavanje) |
Prof.dr
Jasminka Sadadinović |
|
|
|
Kabinet saobraćaja |
Osnovi ekološkog inženjerstva* (Vježbe) |
|
|
|
|
|
Mjerenje i vrednovanje radova* (Predavanje) |
Prof.dr
Milorad Živković |
|
|
|
Kabinet br XII |
Mjerenje i vrednovanje radova*
Vježbe |
Mr Seid
Šehanović |
|
|
|
Kabinet II |
Predmeti označeni * su izborni
predmeti